Антикорупційний прокурор: Весь Кабмін – наші потенційні "клієнти"

Вівторок, 22 грудня 2015, 11:42

За усіма великими корупційними схемами в Україні стоять високопосадовці, у тому числі з Кабміну, які не хочуть щоб Антикорупційне бюро та прокуратура запрацювали.

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив антикорупційний прокурор Назар Холодницький.

За його словами, у законі "Про прокуратуру" передбачено, що "рядові прокурори (Антикорупційної прокуратури – ред.) мають отримувати близько 50 тисяч гривень на місяць".

"У керівників зарплата визначена у розмірі близько 60 тисяч, у начальників управлінь - 65 тисяч, у мене біля 80 тисяч. Це суми вже з урахуванням різних надбавок", - розповів Холодницький.

Він нагадав, що загальне фінансування для його відомства, з урахуванням придбання 4 автомобілів та комп'ютерної техніки, має складати 78,11 мільйона гривень.

"Тобто, якщо враховувати 190 мільйонів доларів допомоги віце-президента США Байдена, то нам потрібно трохи більше 3 мільйонів (доларів – ред.)", - заявив Холодницький.

Водночас Кабмін у проекті Бюджету-2016 не передбачив такого фінансування для Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП).

"Тобто, нас фінансуватимуть як звичайний департамент Генпрокуратури, а наші слідчі будуть отримувати 7-8 тисяч на місяць... З такими зарплатами я не зможу мотивувати людей, які займатимуться мільярдними аферами. Що я скажу?", - пояснив глава САП.

Він вважає, що така ситуація може свідчити про бажання високо посадовців завалити роботу новостворених антикорупційних органів.

"Коли на повну силу запрацюють НАБУ і САП, почнеться ланцюгова реакція... Напевно, хтось не хоче, щоб ми цим займалися. Знаєте, фактично, весь склад Кабміну - це наші потенційні клієнти. Всі. Від прем'єра і міністрів, до їх замів, розумієте?", - заявив Холодницький.

"Ніхто не хоче фінансувати створення власної шибениці! Але є тиск Європи, є тиск Штатів і треба показувати, що щось робиться", - додав він.

Українська правдаpowered by lun.ua