ГПУ повторно направить документи для екстрадиції Колобова

1657 переглядів
Четвер, 28 січня 2016, 10:14

Генеральна прокуратура чекає на офіційну відповідь іспанських правоохоронців стосовно екстрадиції екс-міністра фінансів Юрія Колобова, щоб повторно направити пакет документів.

Про це повідомив "Укрінформу" начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Так він прокоментував рішення Національної судової палати Іспанії стосовно невидачі колишнього міністра через недостатнє розслідування справи в Україні.

"Ми надіслали пакет документів, який передбачений міжнародними договорами: повідомлення про підозру, документи про арешт і клопотання про екстрадицію Колобова. Інших документів іспанська сторона не вимагала. Сама справа ними розглядалася з березня місяця. За 10 місяців слідство просунулося у зборі доказів, але правоохоронці Іспанії не просили надати додаткові докази", - заявив Горбатюк.

За його словами, іспанські правоохоронці також не відповіли на запит ГПУ про причини затримки екстрадиції Колобова.

"Ми слали запит, що тривалий час немає відповіді на клопотання про екстрадицію, і просили повідомити, як розвивається справа, чи щось від нас потрібно. Відповіді немає. Це, на жаль, відбувається неодноразово в практиці міжнародно-правового співробітництва. Ми можемо тільки чекати, а не кричати і бити в барабани, що вони нас ігнорують", - зазначив слідчий.

Горбатюк додав, що слідство повторно направить пакет документів в Іспанію після отримання офіційної відповіді про відмову в екстрадиції Колобова.

"На наше клопотання про екстрадицію вони обов'язково нададуть своє рішення. Ми подивимося, що їм не вистачає, і направляємо запит повторно", - резюмував він.

Як відомо, Колобов був затриманий в Іспанії на початку березня. Наприкінці квітня Україна подала запит про його екстрадицію.

У середині жовтня ГПУ повідомила, що невідомі намагалися звільнити Колобова з-під варти за допомогою фальшивого листа начебто від імені Генпрокуратури України.

Колобов та інші представники колишньої влади підозрюються у незаконному випуску облігацій зовнішньої державної позики для отримання кредиту від Росії в розмірі 3 млрд доларів США.

Крім того, у жовтні 2014 року за матеріалами СБУ було відкрите кримінальне провадження за фактом розтрати та привласнення коштів держбюджету в особливо великих розмірах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua