Абромавичус: Україна буде в ЄС, але пізніше, ніж за кілька років

Субота, 13 лютого 2016, 13:06

Айварас Абромавичус, який подав у відставку з посади міністра економічного розвитку й торгівлі, не вірить у швидке членство України в Євросоюзі.

Про це він сказав в інтерв'ю естонській газеті "Еесті Пяевалехт" (Eesti Paevaleht) і порталу "Дельфі", опублікованому в суботу, повідомляє "Інтерфакс".

"Україна буде в Євросоюзі, але точно не за кілька років. Це точно займе більше часу", - сказав Абромавичус.

На думку міністра, його відставка може прискорити хід реформ в Україні й, відповідно, наблизити країну до членства в ЄС.

"Мій досить резонансний ухід саме повинен врешті вплинути на те, щоб українські політики отямилися, що все ж таки їх обирав народ, що треба працювати на людей, а не на себе. І що реформи потрібно робити швидше й краще, бо час спливає, підтримка народу мінімальна", - вважає Абромавичус.

За його словами, рішення про відставку він прийняв через процвітання корупції в Україні й неготовність влади боротися нею, і "це – холодний душ для України".

"Я вважаю, що ми перебуваємо або за два кроки від прориву, або за два кроки від провалу. І саме цей холодний душ буде якимось сигналом, що всі повинні отямитися й працювати прозоро, без корупції тощо", - сказав міністр.

Він додав, що хотів би попрацювати "у повністю технократичному уряді, але така ситуація зараз не передбачається".

"Офіційно я ще міністр, але я взяв відпустку на пару тижнів, і сподіваюся, що за цей час Верховна Рада проголосує за мою відставку", - пояснив Абромавичус.powered by lun.ua