Аксьонов заявив, що хоче перейменувати Україну і визнати Меджліс екстремістами

42672 перегляди
Субота, 20 лютого 2016, 12:12

Самопроголошений глава уряду анексованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що мешканці півострова готові перейменувати Україну на Росію та підтримав ідею "визнати Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією".

Про це Аксьонов заявив, коментуючи законопроект Верховної Ради про заборону використання термінів "Росія" і "Русь" для позначення сучасної території Російської Федерації, пише РІА Новости.

За словами Аксьонова, він також підтримав пропозицію "прокурора Криму" Наталії Поклонської про визнання Меджлісу кримських татар екстремістською організацією". 

Раніше Поклонська подала заяву до "Верховного суду" Криму з проханням визнати громадське об'єднання "Меджліс кримськотатарського народу" екстремістською організацією і заборонити його діяльність на території РФ відповідно до статті 9 федерального закону "Про протидію екстремістській діяльності". 

Раніше Поклонська заявила, що організатори продовольчої і енергетичної блокади Криму оголошені у розшук, при цьому лідери Меджлісу - Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров - у міжнародний, а Ленур Іслямов - у федеральний. 

Як відомо, повідомлення про те, що законопроект про перейменування Росії розгляне Верховна Рада, з'явилися 18 лютого. Законопроект передбачає, що "найменування "Русь" або "Росія" є історичною назвою території України, тому документ пропонує заборону" використання історичної назви території України в якості назви або синоніма Російської Федерації". Замість слова "Росія" для позначення РФ проект пропонуэ використовувати слово "Московія".

Він був внесений до Верховної Ради влітку 2015 року, ініціаторами стали два депутати від Радикальної партії Олега Ляшка, один з них - Оксана Корчинська, дружина глави партії "Братство" і екс-лідера націоналістичної української партії УНА-УНСО Дмитро Корчинського.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua