Марш пам'яті Нємцова: Понад 20 тис. учасників і колона на підтримку Савченко

14159 переглядів
Субота, 27 лютого 2016, 14:53

У Москві на марші пам'яті російського опозиціонера Бориса Нємцова, який проходить 27 лютого, пройшла колона на підтримку незаконно ув'язненої українки Надії Савченко.

Як повідомив адвокат Савченко Марк Фейгін, колона на підтримку української льотчиці зібралася на початку Страсного бульвару, перед рамками, звідки  разом з учасниками маршу рушила до проспекту Сахарова. Участь у ході взяли сестра Савченко - Віра, адвокати Савченко Марк Фейгін та Микола Полозов, українці, які перебувають у Росії та приїхали до РФ для участі у акції. 

Мы вышли #FreeSavchenko

Опубликовано Марком Фейгиным 27 февраля 2016 г.

Участь у "марші Нємцова", за даними проекту "Білий лічильник", взяли понад 24 тисяч осіб.  Колону учасників очолили опозиціонери Михайло Касьянов та Ілля Яшин. 

 
Фото з Твіттера 

У московському МВС  заявили, що участь у ході пам'яті Нємцова взяли близько 7,5 тисячі осіб, пише Інтерфакс

 
Фото з Твіттера

Учасники мітингу, які спілкувалися з журналістами у прямому ефірі, говорили про бажання "дочекатися часу, коли буде повалено режим Путіна і Кадирова",  утиски свободи слова і свавілля силовиків. 

Окрім того у Москві ОМОН затримав людину у масці Путіна. 

 

 

Під час маршу тривав збір підписів під зверненням до влади Москви за встановлення знака пам'яті Нємцова на мосту, де політика було вбито. За даними організаторів, вже зібрано близько 30 тис. підписів, зокрема й в електронному вигляді. 

Акції пам'яті російського опозиціонера відбулися також у Ростові-на-Дону, Санкт-Петербурзі та інших містах РФ.  Подекуди  проти учасників маршів відбувалися провокації.

Російське видання ОВД-Інфо повідомило, що у Красноярську був викрадений організатор мітингу пам'яті Нємцова, лідер місцевого відділення ПАРНАС Євген Бабурін. Він зник, згодом вийшов на зв'язок та повідомив, що був викрадений при виході з під'їзду свого будинку невідомими на автомобілі.

"Його возили у машині, утримуючи там силою, через кілька годин його відпустили. На здоров'я Бабурін не скаржиться. Мітинг в його відсутність провести не дозволили, які зібралися просто стояли на площі", - йдеться у повідомленні. 

Разом з тим РІА Воронеж повідомляє, що у Воронежі підлітки закидали учасників мітингу пам'яті Нємцова борошном, яйцями і зеленкою. За даними очевидців, зеленка потрапила на 15 осіб, нікому з них медична допомога не знадобилася. 

 

У Новосибірську міська влада не дала дозволу на проведення мітингу до роковин загибелі Нємцова, але у місті відбулися кілька пам'ятних заходів: поодинокі пікети, виставка фотографій, основний пікет і покладання квітів до Меморіалу жертв політичних репресій, повідомляє Радіо Свобода

 

Пам'ять Нємцова вшанували також у Мінську (Білорусь), пише Белорусский партизан.  

"Активісти поклали квіти до будівлі посольства і вшанували пам'ять політика хвилиною мовчання. ... Співробітники міліції не перешкоджали акції", - зазначено у повідомленні. 

Пікет до роковин загибелі Нємцова відбувся й у Києві біля будівлі посольства РФ. 

Українська правдаpowered by lun.ua