15-20% коштів для переселенців можуть "перетікати" окупантам – Розенко

П'ятниця, 18 березня 2016, 10:41

Близько 15-20% бюджетних коштів, виділених на потреби переселенців, можуть іти на фінансування проросійських бойовиків на Донбасі.

Про це в рамках "години уряду" в Верховній Раді заявив міністр соціальної політики Павло Розенко, пославшись на дані Служби безпеки України.

Один із депутатів нагадав слова Романа Безсмертного про те, що 34 мільярди гривень у 2015 році було витрачено на "фактично фінансування окупованих територій у Донецькій і Луганській області, тобто на так звані соцвиплати, пенсії й інші витрати", і що стільки коштів "утопили" на користь бойовикам.

Розенко уточнив: "34 мільярди – це загальна сума коштів із Пенсійного фонду, з державного бюджету України, яка виділяється вимушеним переселенцям у вигляді пенсій і соціальних допомог. Це зовсім не означає, що вся ця сума "пряміком" іде на окуповану територію".

"Але проблема справді є. Значна частина цих коштів – за розрахунками СБУ, це може бути на рівні 15-20% – справді через злочинні схеми, нелегально, неофіційно перетікає на територію, яка не контролюється українською владою, і слугує фактично у вигляді заробітних плат або по-іншому фінансуванням тероризму", - визнав міністр соцполітики.

"Саме тому Міністерство соціальної політики зі Службою безпеки України розпочало жорстку боротьбу з цим явищем протягом останніх трьох місяців", - додав він.

Розенко зазначив, що щоденно повідомляється про викриття злочинних схем, побудованих на коштах для переселенців.

"Буквально позавчора арештовані високопосадовці у Бердянську Запорізької області, де фіктивно було призначено соціальні допомоги. Більше того, за повідомленням СБУ, (за рахунок цих коштів) фінансувалося приблизно 20 людей, які брали участь у злочинних терористичних угрупованнях", - сказав він.

"Ми розпочали цю роботу. Ми не боремося проти переселенців – жоден реальний переселенець нічого не втратить. Але ми перекриємо фінансування, яке йде нелегально з держбюджету й надходить через злочинні схеми, які побудували у тому числі українські чиновник на місцях, які перетікають на територію так званих Л/ДНР", - наголосив міністр.

Він запевнив, що фінансування тероризму коштами держбюджету – неприпустиме.

Олена Рощенко, УП

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування