Генпрокурором України залишиться Шокін - Куценко

Неділя, 27 березня 2016, 02:13

Прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко заявив, що після розгляду Верховною Радою питання про відставку генерального прокурора Віктор Шокін залишиться на своїй посаді.

Про це він сказав в інтерв’ю "Українським новинам".

Відповідаючи на питання, чи є в ГПУ кандидати на посаду генпрокурора, якщо Верховна Рада підтримає звільнення Шокіна, Куценко сказав, що таким кандидатом є сам Шокін.

"Маю великі сумніви, що після 29 березня ми будемо згадувати про якісь кандидатури на посаду генпрокурора, бо генпрокурор залишиться на посаді", – сказав Куценко.

Він заявив, що в прокуратури є дані про те, що голосів за відставку Шокіна у парламенті не вистачає.

"Є три варіанти. Верховна Рада України може задовольнити заяву про звільнення Шокіна, в чому я сумніваюся, тому що за нашими даними, голосів за його відставку немає. Але якщо заяву буде задоволено, то голосів на нового генпрокурора не вистачає. В такому випадку, виконує обов'язки перший заступник генпрокурора Юрій Севрук", – заявив Куценко.

"Нову кандидатуру на генпрокурора може вносити тільки одна людина - президент України. Він може звернутися до депутатів з проханням запропонувати кандидатуру. Альтернативою може бути як співробітник прокуратури, так і людина, яка має І0 років юридичного стажу і вищу юридичну освіту", - додав він.

Раніше голова Верховної Ради Володимир Гройсман повідомив, що питання відставки Шокіна депутати розглядатимуть 29 березня.

Шокін написав заяву про відставку ще у лютому, втім досі перебуває на посаді. Після завершення оплачуваної відпустки 16 березня він повернувся на роботу.powered by lun.ua