У Росії називають нових людей, на яких готові обміняти Савченко

Вівторок, 29 березня 2016, 08:31

Українка Надія Савченко, засуджена судом РФ до 22 років позбавлення волі, може бути обміняна на групу росіян, у тому числі Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, які відбувають покарання в США.

Про це повідомляє російський "Интерфакс" із посиланням на інформовані джерела.

"В даний час тривають консультації, в тому числі конфіденційними каналами, про можливість звільнення Савченко шляхом обміну. Російська сторона запропонувала список своїх співгромадян, в обмін на видачу яких готова звільнити колишню українську військовослужбовця", - сказав один зі співрозмовників агентства.

За його даними, в цьому списку засуджені на тривалі терміни в США підприємець Віктор Бут і льотчик Костянтин Ярошенко. "Є серед них і росіяни, діяльність яких зазвичай не афішується", - відзначив співрозмовник.

Він не бачить при цьому особливих перешкод для реалізації обміну після того, як вирок щодо Савченко вступить в законну силу.

"Обмін однієї людини на декількох практикувався і раніше. У випадку з Савченко йдеться про засуджену за особливо тяжкий злочин - вбивство двох російських громадян. Ті ж, на кого вона може бути обміняна, нікого не вбивали", - сказав співрозмовник.

Жодної інформації, яким чином і на підставі чого можливий обмін української громадянки, яка утримується в РФ на російських громадян, які утримуються в США, співрозмовник не повідомив.

Тим часом прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив напередодні, що поки ніяких рішень щодо можливого обміну Савченко не робилося.

"Поки я можу тільки констатувати, що ніяких дій не робилося, де-юре і де-факто зараз Савченко є засудженою", - сказав Пєсков.

У повідомленні агентства ні слова також не було сказано про російських ГРУшників, які були затримані на території луганської області під час бою з українськими військовими. Раніше не виключали, що Савченко можуть обміняти на них. Росія не визнає, що вони є кадровими російськими військовими.

Адвокат Савченко Марк Фейгін висловив думку, що обмін Савченко на цих ГРУшників за Мінськими угодами неможливий, оскільки в такому випадку Росії доведеться визнати себе стороною конфлікту на Донбасі.powered by lun.ua