Рада зробила крок до спецпроцедури військових закупівель

Вівторок, 19 квітня 2016, 13:45

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо особливостей закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб армії.

За відповідний законопроект 4288 проголосували 239 нардепів. Депутати вирішили його допрацювати.

У пояснювальні записці до законопроекту передбачається, що "процедури закупівлі товарів, виконання робіт та надання послуг будуть здійснюватися за переговорною процедурою, відмінною від такої процедури, встановленої Законом України "Про публічні закупівлі".

Представляючи законопроект, голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук заявив, що з 1 квітня закупівля товарів і послуг для оборони повинна здійснюватися згідно окремого закону про публічні закупівлі.

За його словами, згідно діючого закону відкриті торги повинні здійснюватися у термін до 60 днів.  

"Це надто великий термін в умовах воєнних дій, в яких перебуває Україна і силові відомства", - сказав Іванчук.

"Ми передбачили в законопроекті відбір учасників закупівель. Він буде здійснюватися через електронний аукціон", - додав він.

За його словами така система вже апробована на основі системи Prozorro.

Іванчук повідомив, що даний законопроект буде розповсюджуватися на всі суб'єкти, які займаються боротьбою з тероризмом і беруть участь в АТО.

Також він підкреслив, що цей законопроект буде діяти лише під час АТО, чи введення  надзвичайного стану.

Коли ж такого стану не буде, армія займатиметься закупівлями на основі закону про державні закупівлі, додав Іванчук.

Як відомо, 1 квітня всі міністерства, відомства і найбільші державні компанії перевели закупівлі в електронну систему ProZorro у зв'язку з набранням чинності закону "Про публічні закупівлі".

За інформацією волонтерки у Міноборони Тетяни Доманової, наразі закупівлі на армію через систему "Prozzoro" не можуть здійснюватися.

Українська правдаpowered by lun.ua