Кучма: РФ і бойовики мають виконати обіцянку і дотримуватися "тиші"

Субота, 30 квітня 2016, 14:43

Російська Федерація та представники "ДНР" та "ЛНР" мають виконувати взяті на себе зобов'язання з припинення вогню напередодні Великодніх свят.

Про це йдеться у заяві представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми. 

"Напередодні у Мінську Тристороння контактна група заявила про підтримку режиму повного припинення вогню починаючи з 30 квітня 2016 року. Однак станом на поточну добу мають місце порушення такого режиму з боку окремих районів Донецької та Луганської областей", - заявив представник України.

"Такі порушення були у Широкиному, Авдіївці, Мар'їнці, зокрема, були і мінометні обстріли", - додав Кучма.

Він підкреслив, що Україна послідовно виконує взяті на себе зобов'язання і не відповідає на провокаційні обстріли, які мають місце.

"У ситуації, що склалася закликаю Російську Федерацію, а також ОРДО та ОРЛО, як сторони прийнятих домовленостей, виконувати взяті на себе зобов'язання з припинення вогню напередодні Великодніх свят", - йдеться у заяві представника України. 

Як відомо, 29 квітня тристороння контактна група у Мінську погодила дотримання повного режиму припинення вогню на Донбасі з настанням Великодня і травневих свят. Гуманітарна підгрупа також погодила відкриття пропускного пункту в Станиці Луганській, починаючи з 30 квітня.

Попри домовленості,  ситуація у зоні проведення АТО ускладнилась, проросійські бойовики 40 разів обстрілювали позиції сил АТО, а в районі Лозуватського безпілотник терористів скидав вибухові пристрої.

Українська правдаpowered by lun.ua