Мін'юст РФ готує видачу, але не обмін Савченко

Вівторок, 17 травня 2016, 14:05
Мін'юст РФ готує видачу, але не обмін Савченко
Новая газета

Російський Мін'юст не працює над обміном української військової Надії Савченко на російських ГРУшників Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва, мова йде тільки про її можливу видачу Україні.

Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на міністра юстиції Росії Олександра Коновалова.

"Процес передачі, як правило, довга історія і вона ніяк не обумовлена з якими-небудь обмінами, тут мова просто йде про виконання міждержавних, як правило, двосторонніх механізмів. При наявності згоди трьох сторін – сторони, що передає, сторони, що приймає і самого засудженого – така передача відбувається і така практика у Росії є з державами, з якими її ці двосторонні механізми пов'язують. Тут це абсолютно звичайна історія", – сказав Коновалов.

За його словами, існує також сценарій, за яким домовленості досягаються дипломатичними каналами, у цих випадках можливий обмін засудженими між державами.

"Така практика була, такі прецеденти були, але це не компетенція міністерства", – сказав він.

Як відомо, раніше джерела в російських правоохоронних органах також заявляли, що Савченко не планують обмінювати на Александрова і Єрофеєва.

10 травня Савченко заповнила разом зі своїм захисником документи на екстрадицію.

Раніше адвокат Надії Савченко Микола Полозов вважає, що екстрадиція українки на Батьківщину відбудеться не раніше кінця літа.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування