Адвокати Савченко розповіли, хто в Україні "гальмував" процес її звільнення

Четвер, 26 травня 2016, 15:52

Адвокатам Надії Савченко перешкоджали представники української і російської сторін під час роботи над справою звільнення українки. 

Про це на прес-конференції 26 травня повідомили захисники української льотчиці Марк Фейгін та Микола Полозов. 

Відповідаючи на питання про тиск та перешкоджання діяльності у справі Савченко та зриви процесу її звільнення та обміну, Полозов зазначив: "Порівнювати тиск в РФ і Україні неможливо: в РФ це вертикаль спецслужб і ФСБ, ми там - під ковпаком, всі телефони прослуховуються. В Україні - абсолютно інше, ставлення, у своїй роботі ми переважно стикалися з підтримкою і допомогою, а не з протидією".

У свою чергу  Марк Фейгін заявив, що з українського боку певне перешкоджання діяльності адвокатів чинили представники СБУ, зокрема - начальник слідчого управління СБУ Василь Вовк. 

"Восени 2014 року на програмі Шустер Live" я зустрів людину, якій ми писали папери і намагалися отримали білінг телефонів та інші документи, щоб долучити їх до матеріалів слідства, а він нам не давав. Ця людина - начальник слідчого управління СБУ Василь Вовк", - заявив Фейгін.

За його словами, Вовк відмовляв у наданні документів на запити адвокатів: "Я вам нічого не дам".

"Як можна вирішити цю проблему?", запитали ми у нього. "Ніяк", - відповів Вовк", - повідомив Фейгін.

Після цього адвокати звернулися до нардепа від "Батьківщини" Сергія Власенка, який звернувся до тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка.

"І документи адвокатам почали надаватися. Але Вовк дав якесь інтерв'ю, в якому заявив, що ми все - "агенти ФСБ"... Тобто певне перешкоджання було, але невідомо, задля чого і  з якою метою", - зазначив Фейгін.

Також Фейгін заявив, що звільнення Савченко мало відбутися ще 12 квітня. 

"12 квітня очікували, що щось мало відбутися.... Наді сказали, що 12 квітня усе буде нормально, ледь не борт літака чекаємо, і якщо не відпустять - то скажуть точну дату, коли. Але цього не відбулося. Потім був якийсь рух перед днем народження Савченко - 11 травня. Що її мовляв відпустять тепер, а Єрофеєва та Александрова - пізніше. І теж нічого не відбулося.  Такі були дати, якщо не зважати на інші дрібні приводи", - зазначив адвокат. 

Як відомо, керівник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк заявив, що "російські адвокати зацікавлені в тому, щоб Савченко просиділа в РФ якомога довше".

"Піар для адвокатів важливіший від її долі", - заявив Вовк. 

У СБУ перепросили у Савченко за висловлювання Вовка про її адвокатів.

У свою чергу Савченко відповіла на висловлювання Вовка і зазначила, що сама може звільнити адвокатів, якщо ті не будуть її задовольняти. 

Українська правда powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!