Словаччина закликала Нідерланди не блокувати асоціацію з Україною

Середа, 13 липня 2016, 01:58

Прем’єр-міністр Словаччини, яка в цьому півріччі головує в Європейському союзі, висловив упевненість, що Нідерланди не заблокують угоду про асоціацію ЄС із Україною.

Про це Мірослав Лайчак заявив виступаючи на слуханнях у комітеті Європейського парламенту з закордонних справ про зовнішньополітичні пріоритети словацького головування, повідомляє Радіо Собода.

"Ми маємо поважати результат референдуму. Але я певен, що уряд Нідерландів знайде рішення, яке поважатиме результати референдуму, та не заблокує процес політичної асоціації й економічної інтеграції між Європейським союзом і Україною", - заявив прем’єр-міністр, говорячи про референдум в Нідерландах 6 квітня, на якому його учасники висловилися проти ратифікації угоди цією країною.

Також із приводу перспектив надання безвізового режиму з ЄС громадянам України і Грузії Лайчак сказав: "Грузія й Україна виконали свої зобов’язання, і це чітко підтвердила Європейська комісія. Тепер настав час нам зробити свою справу, а це означає надати безвізовий режим".

Як повідомлялося, уряд Нідерландів хоче змінити деякі положення із Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, серед яких називають можливе застереження, що прямо виключило б майбутнє членство України в Євросоюзі.

Між тим, країни-члени ЄС не підтримують можливість внесення змін до Угоди.

Минулого тижня президент України Петро Порошенко закликав уряд Нідерландів ухвалити "відповідальне рішення" щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування