Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

В РФ визнали українське громадянство сина Джемілєва

Середа, 24 серпня 2016, 15:23
В РФ визнали українське громадянство сина Джемілєва

Росія визнала українське громадянство сина нардепа, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілева - Хайсера, якого незаконно вивезли до РФ, засудили та етапували до колонії.

Відповідний документ - відповідь від МВС Росії - розмістив у своєму Facebook адвоката Хайсера Микола Полозов. 

"Більш ніж дворічна епопея з незаконними спробами нав'язування російського громадянства Хайсер Джемілову завершилася нашою беззастережною перемогою", - зазначив Полозов. 

Зокрема, у документі від МВС на ім'я авдоката зазначається: "Враховуючи, що Джемілов Х.М. станом на  14 березня 2014 року на території Республіки Крим чи на території м.Севастополя постійно не мешкав, громадянином РФ, відповідно з ч.1 ст.4 Федерального конституційного закона він не визнаний, подання ним заяви про зберігання ним громадянства, яке має, не є необхідним".

 

Як повідомив Полозов, даний документ "суттєво вплине на розгляд справи у ЄСПЛ".   При цьому Полозов зазначив, що РФ вже майже 2 роки злісно ухиляється від виконання рішення ЄСПЛ за правилом 39 про повернення Хайсера Джемілова.

Як відомо, Хайсер Джемілєв подав особистий позов проти Росії до ЄСПЛ у 2015 році, у зв'язку з чим Україна відкликала з Європейського суду з прав людини один з позовів проти РФ, який стосувався сина лідера кримськотатарського народу.
 

Як відомо,  Хайсера Джемілєва звинувачували в тому, що у травні 2013 року він у дворі свого дому в Бахчисараї вбив знайомого родини Февзі Едемова з рушниці свого батька.

До анексії Криму Росією Дніпровський суд Києва визначив для Хайсера Джемілєва міру покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. Хайсера вивезли з сімферопольського СІЗО в Краснодарський край.

Верховний суд Російської Федерації скоротив на 1,5 роки термін ув’язнення у 5 років, визначений Краснодарським крайовим судом РФ. 

Хайсер Джемілев відбуває покарання в Астраханській колонії №10, оскільки Росія відмовилася видати його Україні за повторним екстрадицій ним запитом. 

10 липня 2015 року Європейський суд із прав людини ухвалив звільнити Хайсера Джемілєва з СІЗО. Однак Росія не відреагувала на це рішення.

Влітку 2014 року Хайсер писав заяву про відмову від громадянства РФ в СІЗО Сімферополя, вироком Краснодарського крайового суду й ухвалою Верховного Суду РФ його також визнано громадянином України. 

Однак у 2016 році засуджений син лідера кримськотатарського народу повторно написав заяву про відмову від російського громадянства.

Українська правда 

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: