Савченко: Є домовленість обміняти двох на двох

Понеділок, 8 серпня 2016, 14:14

Існує домовленість щодо обміну полонених на Донбасі у форматі двох на двох.

Про це заявила депутат Надія Савченко, вийшовши з Адміністрації президента.

"Все, що потрібно від президента, – це швидких дій щодо обміну. От зараз є домовленість (обміняти) двох на двох – і це треба робити зараз", – сказала вона.

При цьому Савченко не уточнила, між ким і ким існує домовленість.

"Це повинен президент зробити своїм указом, а не чекати судів, бо це ще триватиме півроку, а за півроку буде неактуальним", – додала вона.

Також Савченко повідомила, що записалася на прийом до президента, де планує йому закликати його особисто зустрічатися з матерями полонених.

"Я вважаю, що президент може говорити з матерями, як зі моєю, хоча би по п'ять в тиждень. Щоб він побачив кожну матір, подивився їм в очі – і тільки тоді зрозумів, що він не має права нічого не робити, або робити щось так довго!", – заявила депутат, визволена з російської в’язниці у травні.

Савченко запевнила, що буде продовжувати за них боротися, але "поки не буду говорити, як".

За офіційними даними, на окупованій території перебуває 107 полонених з українського боку.

Джерела "Української правди", близькі до мінських переговорів, кажуть, що розглядають різні формати, різні варіанти, звільнення 25, 45, в будь-якому форматі.

"Боремося за цивільних i військових – i як буде згода іншої сторони i будуть новини, то поінформуємо. Ключ від тюрем в іншої сторони", – кажуть переговорники.

Як відомо, у понеділок вранці за участю Надії Савченко пройшла акція "Не кидай своїх" із вимогою якнайшвидшого звільнення з полону бойовиків громадян України.

Виступаючи перед присутніми, Савченко заявила, що процес звільнення полонених необхідно прискорювати, оскільки зараз він забирає кілька місяців.

Мар’яна П’єцух, Оксана Коваленко, УПpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!