Савченко заявляє про домовленість обміну заручниками 226 на 52

18680 переглядів
Середа, 14 грудня 2016, 21:34
"Апостроф"

Нардеп Надія Савченко заявила про домовленість обміну полоненими між проросійськими бойовиками та українською стороною 1 на 4 відповідно.

Про це вона заявила в ефірі Громадського.

"Ми домовилися про те, що саме така кількість людей може бути обміняна. По списках це виходить 226 з українського боку і 52 людини з боку сепаратистів", — сказала вона.

Депутат пояснила, що тільки така кількість живих є підтвердженою.

При цьому називати тих, хто здійснить обмін, Савченко відмовилась. Не назвала вона і конкретних термінів.

"Ці домовленості реалізовуватимуть ті, в кого не залишиться вибору їх не реалізовувати. Якби я знала конкретні терміни, я б їх вам все одно не назвала. Бо дурню півроботи не показують", — зазначила вона.

На її переконання, переговори з ватажками бойовиків були потрібні для того, щоб "вивести Мінський процес з тупику".

"Я намагалася посилити їх, розірвати це коло, в якому вони зайшли в тупик. Шляхом переговорів з будь-яким, в першу чергу — з тими, в кого є ключі від тюрми, де сидять наші хлопці", — заявила вона.

Нардеп вважає, що уповноважена вести переговори нарівні з президентом, оскільки також є частиною держави.

"Я є одне із того, що ви назвали "держава". Мене так само обирав народ, я так само знаходжуся у владі", — переконана Савченко.

Вона також повідомила, що не є членом партії "Батьківщина", в якій головує Юлія Тимошенко.

"Я не пам'ятаю, коли я писала заяву про вступ до партії. У в'язниці я якось не придавала цьому значення. Я зараз не є членом партії, але я залишаюся членом фракції. Чому я взагалі маю говорити про це комусь? Я залишаюсь народним депутатом", — зазначила депутатка.

При цьому вона зазначила, що піде на засідання фракції, на якому буде розглядатися питання про її виключення, якщо в неї "не буде інших планів".

Раніше повідомлялося, що скайп-конференція гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі щодо звільнення заручників у середу не відбулася, однак її можуть провести в четвер, 15 грудня.

Як відомо, 7 грудня Савченко таємно відвідала Мінськ, де за посередництва Федеральної служби безпеки Росії зустрілася з ватажками так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

Поза спинами офіційних переговорників тристоронньої контактної групи колишній політв’язень Росії Савченко та проросійські бойовики говорили про полонених.

powered by lun.ua