САП хоче для Охендовського не лише заставу, а й арешт майна

Понеділок, 19 грудня 2016, 11:45

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 19 грудня скерує до суду низку клопотань стосовно голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського.

Про це "Українській правді" повідомляють джерела в САП.

Антикорупційна прокуратура проситиме суд арештувати майно голови ЦВК та відсторонити його від займаної посади на час розслідування.

Також прокурори проситимуть суд визначити Охендовському заставу.

Попередньо голова САП Назар Холодницький повідомляв про заставу в розмірі 1 мільйона 200 тисяч гривень, однак співрозмовники УП переконують, що остаточна сума застави поки що не визначена.

"Арешт майна і застава для нього – це ще терпимо, найбільший спротив ми очікуємо від (вимоги) відсторонення від посади", – говорить співрозмовник.

Так само джерела пояснили, чому не можуть притягнути до відповідальності американського політтехнолога Пола Манафорта щодо чорної бухгалтерії "Партії регіонів".

"Різниця між Охендовським і Манафортом дуже проста. В документах підписи Охендовського є, експертизи їх підтвердили. А підписів Манафорта там взагалі немає", – заявив співрозмовник видання.

13 грудня стало відомо, що Охендовському вручили повідомлення про підозру просто в аеропорту "Бориспіль".

Детективи Національного антикорупційного бюро й прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури встановили, що Охендовський як член ЦВК у 2012 році нібито за дорученням членів Партії регіонів і за кошти цієї політсили 6 разів їздив за кордон, аби переконати світ у демократичності виборчого процесу в Україні.

За словами керівника САП Назара Холодницького, документи "чорної бухгалтерії" підтверджують 4 випадки отримання Охендовським готівки в офісі Партії регіонів у Києві на загальну суму 16 734 долари США.

Сам Охендовський називає кримінальне провадження сфабрикованим.

Роман Кравець, УП  

powered by lun.ua