У справі Шеремета Україна звернулася до 14 країн

Понеділок, 3 квітня 2017, 11:13

У рамках розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета українські правоохоронці направили міжнародно-правові доручення у 14 країн.

Про це повідомив журналістам заступник голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко, передають "Українські новини".

"Робота триває, усі члени слідчої групи працюють, здобута інформація аналізується, систематизується й оцінюється на предмет напрямку подальшого розслідування", – сказав він.

Вакуленко наголосив, що розголошення інформації може завадити розслідуванню.

Він не став прогнозувати терміни завершення розслідування, зазначивши, що ще очікуються відповіді від низки країн на міжнародно-правові доручення від України.

"Ми звернулися по міжнародно-правову допомогу до 14 країн, відправили доручення відповідні через Генеральну прокуратуру... Поки ми не отримали інформацію, думаю, що буде недоречно й зайве казати, у які країни й щодо чого спрямовані доручення", – сказав Вакуленко.

Також він повідомив, що до складу слідчо-оперативної групи з розслідування вбивства Шеремета включено співробітників Служби безпеки України.

Як відомо, одного з керівників "Української правди", теле- й радіожурналіста Павла Шеремета убили в центрі Києва 20 липня 2016 року, підклавши вибухівку під автомобіль власника УП Олени Притули.

Поліція назвала це терактом, однак ні організаторів, ні виконавців убивства досі не встановили й не затримали – попри викладене в інтернет відео про людей, які закладають вибухівку, і обіцянку поліції оприлюднити фотороботи підозрюваних.

У слідства є пріоритетна версія вбивства Шеремета – його професійна діяльність.

8 лютого 2017 року слідчі показали відео з можливо причетними до вбивства Шеремета особами.

При цьому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відмовився показувати фотороботи вбивць Шеремета.

Читайте також: Півроку з дня вбивства Шеремета: Що відомо про розслідування

powered by lun.ua