СЦКК: Бойовики "ДНР" перестали охороняти спостерігачів ОБСЄ

3365 переглядів
Вівторок, 26 вересня 2017, 12:00

Представники окупованої частини Донецької області без попередження припинили охорону спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на підконтрольній їм території.

Про це заявляє українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на сході України (СЦКК), передає прес-центр штабу АТО.

"Українська сторона СЦКК висловлює свою стурбованість та рішуче засуджує дії представників ОРДО, які з 24 вересня в односторонньому порядку припинили охороняти передову патрульну базу СММ ОБСЄ в населеному пункті Горлівка, і кваліфікує їх як грубе порушення Мінських домовленостей", – йдеться у повідомленні.

На думку українських представників, ці дії "мають відвертий провокаційний характер і є грубим порушенням Мандату СММ ОБСЄ".

"Разом з останніми інцидентами, пов’язаними з обмеженням свободи пересування місії та обстрілах її БПЛА на непідконтрольній уряду України території, (це) – ланки одного ланцюга і ставлять за мету залякати представників місії і перешкоджати їхній ефективній роботі на території ОРДО і ОРЛО", – вважає українська сторона СЦКК.

Вона закликає російську сторону Спільного центру вжити невідкладних заходів та сприяти діяльності СММ ОБСЄ на території окремих районів Донецької й Луганської областей (ОРДО й ОРЛО).

"При цьому необхідно враховувати, що питання забезпечення безпеки як представників місії ОБСЄ, так і офіцерів української сторони СЦКК на території ОРДО і ОРЛО належить до компетенції російської сторони СЦКК", – наголошує українська сторона.

"Українська правда" звернулася по коментар до прес-служби СММ ОБСЄ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua