Гриневич: кількість предметів у школах мовами нацменшин може збільшитись

Четвер, 28 вересня 2017, 02:10

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич припускає збільшення кількості предметів в школах мовами національних меншин.

Про це вона повідомила за результатами зустрічі з міністром національної освіти Румунії Лівіу Мар'ян Поп, передають Українські Новини.

"Я допускаю, що ми можемо обговорювати, якщо у нас будуть відповідні підстави для цього, збільшення частки предметів, яким можуть навчати на мовах національних меншин", - сказала вона.

Зокрема йдеться про можливе розширення кількості предметів на різних етапах навчання.

У той же час міністр зазначила, що для цього має бути об'єктивне обгрунтування.

Відповідно до прийнятої редакції закону про освіту, з вересня 2018 року дошкільна і початкова освіта зможе здійснюватися мовою нацменшини при паралельному вивченні державної мови.

У середній школі діти починатимуть навчання державною мовою, а мова національної меншини буде вивчатися як окрема дисципліна.

Як повідомлялося, в Угорщині заявили про намір блокувати будь-які євроінтеграційні ініціативи України через мовні норми нової редакції закону "Про освіту".

Росія вважає мовні норми закону про освіту утискають права російськомовного населення в Україні.

Польща, Угорщина, Румунія і Молдова висловили стурбованість, що мовні норми нової редакції закону "Про освіту" порушують права нацменшин в Україні.

Болгарія, Греція, Румунія і Угорщина закликають Україну не вводити в дію норму нового закону "Про освіту" щодо навчання виключно українською мовою.

Україна готова надати до Ради Європи на експертизу статтю про мову утворення нової редакції закону про освіту.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив міністру освіти і науки Лілії Гриневич і міністру закордонних справ Павлу Климкіну провести консультації з послами країн Європейського Союзу з питання мовних норм нової редакції закону "Про освіту".

Після цього Україна і глави дипмісій домовилися про план імплементації мовних норм нової редакції закону про освіту і про двосторонні консультації.

5 вересня Рада прийняла нову редакцію закону "Про освіту", який передбачає введення 12-річного навчання в школі.

25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту".

Нова редакція закону набуде чинності 28 вересня.powered by lun.ua