Суд зобов’язав ГПУ порушити справу через викрадення грузинів - Дерев'янко

Середа, 22 листопада 2017, 22:46

Суддя Печерського райсуду Києва задовольнила скаргу нардепа Юрія Дерев'янка на бездіяльність Генпрокуратури, яка не внесла до Єдиного реєстру досудових рішень відомості про кримінальне правопорушення стосовно викрадення та депортації 21 жовтня трьох грузинів.

Про це повідомляє прес-служба нардепа.

"Зобов’язати уповноважених осіб Генеральної прокуратури внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням народного депутата Дерев'янка Юрія Богдановича від 23 жовтня 2017 року про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування", - йдеться в ухвалі суду.

Відповідне рішення ухвалила суддя Печерського суду Олеся Батрин.

Дерев’янко зазначив, що йдеться про викрадення та подальшу депортацію громадян Грузії Давіда Макішвілі, Міхеіла Абзіанідзе та Георгія Рубашвілі, яких з мішками на голові і зі зв’язаними кінцівками доставили літаком Національної гвардії в Тбілісі.

За його твердженнями, видворення людей відбулось без рішення суду, без постанови про адміністративний арешт, без будь-яких інших юридичних документів.

 
 

Як відомо, 21 жовтня друга Міхеіла Саакашвілі і добровольця Давида Макішвілі, колишніх охоронця і водія лідера партії "Рух нових сил" Георгія Рубашвілі і Міхеіла Абзіанідзе схопили в Києві і видворили до Грузії. 

15 листопада Саакашвілі опублікував документ Головного управління Державної міграційної служби в Києві, згідно з яким посвідку на тимчасове проживання журналіста грузинської телекомпанії Руставі-2 Тамаза Шашвіашвілі в Україні скасували. 

17 листопада Саакашвілі заявив, що спецназ викрав з дому журналіста Шашвіашвілі та двох його друзів.  

У свою чергу нардеп Юрій Дерев'янко заявив, що 17 листопада невідомі схопили і повезли грузинського добровольця АТО Вано Надирадзе, а також Тамаза Шавшішвілі, Зураба Цинцадзе і Мамуку Абшідзе в аеропорт "Київ", щоб видворити за межі країни.

В СБУ згодом заявили, що спільно з Нацполіцією, Державною міграційною та прикордонною службами видворили з України вісьмох громадян Грузії, а рішення ухвалено на підставі відповідних матеріалів ДМС і НПУ, які свідчать, що "діяльність іноземців суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України".  

Читайте також: В'їзд заборонено. Як видворяють "грузинів Саакашвілі" з України