У Порошенка хочуть закон про протидію фейкам з РФ

Понеділок, 15 січня 2018, 12:35

Голова фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов закликає парламент підготувати та ухвалити законопроект про протидію розповсюдженню фейків.

Про це він сказав на засіданні погоджувальної ради 15 січня.

"Не можу не згадати факт, який мав місце останніми днями. Я хотів, щоб саме парламент подивився на цю ситуацію ширше – і я закликаю нас розробити та прийняти законопроект про протидію фейкам", - сказав Герасимов.

"Ми перебуваємо на передовій і ми маємо переймати досвід тих, хто в Європі – а це і Франція, і Німеччина – і  США, навіть Європарламент дуже серйозно цією проблемою займається", – заявив Герасимов.

Він запропонував створити робочу групу з підготовки законопроекту про протидію фейкам:

"Я хотів би звернутися до голови Верховної Ради з пропозицією створити робочу групу з напрацювання цього законопроекту. Розробити його та прийняти його у парламенті. Закон про протидію фейкам. Давайте не будемо забувати, що сьогодні кількість фейків, яку наш північний сусід буде розповсюджувати в нашій державі, не зменшуватиметься, а буде тільки зростати", - підсумував Герасимов.

Голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що це дуже потрібний законопроект, бо допоможе президенту позбутися 90% своїх чиновників.

"Справді чудесний законопроект про боротьбу з фейками. Цим законом ми допоможемо президенту позбутися 90% чиновників у президентовій адміністрації, які продукують фейки, а особливо у ГПУ", - сказав Березюк.

Як відомо, раніше телеканал "Руставі-2" оприлюднив, як стверджується, копії звернень президента Петра Порошенка до ФСБ, де він нібито обіцяє не діяти проти інтересів Росії.

В адміністрації президента України заявили у свою чергу, що оприлюднені документи є "низькопробною підробкою та фейком, виготовленим і закинутим телекомпанії Руставі-2 спецслужбою Росії". 

На телеканалі у свою чергу наполягають, що це не фейк.

Грузинський телеканал "Руставі-2" є опозиційним, а з часів президентства Міхеїла Саакашвілі у Грузії відомий своєю прихильністю до нього.

У листопаді 2017 року з України серед інших видворили кореспондента "Руставі-2" Тамаза Шавшишвілі, перед чим скасували посвідку на тимчасове проживання в Україні. 

Ірина Балачук, УП
powered by lun.ua