Порошенко вимагає скасувати е-декларування для громадських активістів

Понеділок, 15 січня 2018, 14:08

Президент Петро Порошенко просить депутатів Верховної Ради скасувати вимогу про зобов’язання громадських активістів подавати електронні декларації.

Про це на засіданні погоджувальної ради 15 січня заявила представник президента у ВР Ірина Геращенко.

"Президент наполягає і просить парламент визначитися з позицією президента і підтримати по законопроектах №6674, №6675 щодо електронного декларування, де виключається обов’язок подавати е-декларації громадськими активістами, фізичними особами, що отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм технічної та іншої допомоги", - сказала Луценко.

Як відомо, 27 березня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

На зустрічі з представниками громадських організацій Порошенко заявив, що законопроект повинен бути підписаний через необхідність врахування інтересів військовослужбовців.

Проте президент підтримав необхідність створення робочої групи за участю представників громадських організацій, АП і депутатів Ради для узгодження змін до відповідного закону.

ЄС розкритикував ухвалені раніше Верховною радою і підписані президентом Порошенком поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

На початку липня президент Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування е-декларування майна антикорупційними громадськими організаціями.

У вересні 2017 року Порошенко закликав ВР якомога скоріше ухвалити внесений ним законопроект про скасування електронного декларування для громадських активістів–антикорупціонерів. 

У листопаді 2017 року Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала українську владу припинити переслідувати та залякувати активістів та громадські організації.

Мінфін хоче зобов'язати фізосіб з високими доходами подавати щорічну декларацію. 

Читайте також: Солодка помста. Хто з громадських діячів покаже декларації

Ірина Балачук, УП


powered by lun.ua