Суд у справі про держзраду Януковича перенесли

Середа, 31 січня 2018, 10:08

Оболонський районний суд Києва переніс розгляд справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича на 10:00 7 лютого.

Про це повідомив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

Таке рішення прийняте у зв’язку з тим, що на засідання не з'явилися захисники Януковича.

За словами судді, один з захисників – Віталій Сердюк – полетів спершу до Мінська, а потім 26 січня до Москви, про що надав відповідну заяву і копію одного з квитків.

Захисник Ігор Федоренко повідомив, що не може прибути у суд через тимчасову непрацездатність, але документів, які це підтверджують не надав.  

А Богдан Біленко та Андріана Фозекош заявили, що перебуватимуть у відрядженні у Корсунь-Шевченківському, але підтверджуючих документів також не надали.

"Суд вважає, що дії захисту спрямовані на порушення розумних строків розгляду даного кримінального провадження. Разом з тим дії суду спрямовані на дотримання усіх можливих прав обвинуваченого Віктора Януковича, тому суд в чергове вимушений оголосити перерву на 10:00 7 лютого", - сказав Дев'ятко.    

Прокурор Руслан Кравченко назвав такі дії захисників "черговим зривом судового засідання", спрямованим на те, щоб "Янукович уникнув відповідальності", і просив суд звернутися до центру безоплатної допомоги Києва про призначення безкоштовного захисника Януковичу.

Однак суд у цьому клопотанні відмовив.

За словами Кравченка, зі сторони обвинувачення залишилось допитати 18 свідків.

Раніше захист подавав список із 35 осіб, яких просить допитати у суді у якості свідків.

Як відомо, Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

29 червня 2017 року у суді зачитали обвинувальний акт у справі про сприяння російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України.

5 липня 2017 року Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі в справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

Але 11 грудня адвокат Віталій Сердюк, який бере участь у процесі щодо розстрілів на Майдані, знову почав захищати Януковича у справі про держзраду.

З того часу суд допитує свідків.

Ірина Балачук, УП


powered by lun.ua