Медведчук: Йдуть переговори про обмін ув'язнених в РФ українців

2230 переглядів
Середа, 14 лютого 2018, 16:50

Представники України і Росії ведуть переговори про обмін та повернення на батьківщину заарештованих і ув'язнених в РФ українців.

Про це в інтерв'ю російській "Новой газете" повідомив учасник переговорів в Мінську, кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук.

"Ми провели обмін у форматі "306 на 74", потім обміняли Надію Козлову на Романа Савкова, ведемо переговори з приводу нових обмінів", - заявив він.

За словами Медведчука, утримувані в РФ українці, серед яких Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Станіслав Клих, Микола Карпюк та Роман Сущенко, не мають жодного відношення до обміну в рамках мінського процесу, тому щодо них переговорний процес "йде окремо".

"Савченко, Солошенко, Афанасьєв - усі вони були звільнені в рамках окремих домовленостей. Можу вас запевнити, що ці переговори ніколи не зупинялися і з приводу Сенцова. Вони йдуть і щодо Кольченка, Карпюка, Клиха. З приводу Сущенка йдуть попередні переговори, він ще не засуджений", - розповідає Медведчук.

Він зазначив, що в межах цих переговорів звучать різні пропозиції, але про них він поки говорити публічно не може.

На запитання, чи враховують сторони, що Павло Гриб та Станіслав Клих важко хворі, Медведчук відповів: "Питання, пов'язані зі здоров'ям, обов'язково враховуються при проведенні переговорів".

Він розповів також, що бойовики ОРДЛО знову внесли в свої списки на обмін 18 громадян Росії, 12 з яких Київ відмовився видавати під час останнього обміну 27 грудня.

"Зараз процес переговорів йде набагато складніше. Адже мова йде про найскладніші категорії кандидатів на обмін. І проблеми з визволенням виникають саме в української сторони", - підкреслив Медведчук.

Як відомо, адвокат засудженого до 10 років військовослужбовця РФ Віктора Агєєва прогнозує, що його можуть обміняти на одного з ув'язнених в РФ українців.

Президент Петро Порошенко заявляє, що готовий випустити російських солдатів в обмін на звільнення журналіста Романа Сущенка.

Українська правда


powered by lun.ua