Україна підготувала меморандум про порушення Росією морського права

2322 перегляди
П'ятниця, 16 лютого 2018, 15:43

19 лютого Україна подасть меморандум у рамках позову в Міжнародний трибунал ООН з морського права про порушення Росією Конвенції ООН з морського права.

"У понеділок ми подаємо наш перший меморандум – вже повноцінний меморандум" – сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін журналістам у Мюнхені.

"Оскільки Росія порушила всі свої зобов'язання, зокрема за конвенцією про морське право, – і вона не тільки має понести за це відповідальність, вона має за це заплатити", – заявив він.

"Вчора у нас була нарада щодо остаточного узгодження всіх нюансів. У понеділок ми його (меморандум) подаємо", – наголосив міністр.

У грудні 2017 року заступниця міністра закордонних справ із питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомляла, що Україна подасть меморандум щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права, який містить аргументи України для позову.

Після цього відбудуться слухання арбітражу щодо наявності юрисдикції суду в цій справі, а вже потім – слухання справи по суті.

Арбітраж ООН із морського права ще в травні визначив графік розгляду позову України проти Росії. Київ має подати документи в арбітраж до 19 лютого 2018 року.

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua