Порошенко у Мюнхені заявив, що його реформи - не заради МВФ чи грошей

7332 перегляди
Субота, 17 лютого 2018, 14:17

Президент Петро Порошенко заявив, що проводить реформи в Україні "не через МВФ, меморандум (з МВФ), гроші чи вимогу певних іноземців". 

Про це глава держави повідомив, виступаючи 17 лютого на ланчі у Мюнхені в рамках конференції з безпеки. 

"Я проводжу реформи за підтримки своєї команди не через МВФ, меморандум, гроші, вимогу певних іноземців, не через вибори... (Реформи проводяться) разом з коаліцією у парламенті, неурядовими організаціями, з опозицією, яка підтримує деякі з цих реформ. Це - для нації і для народу", - заявив президент. 

Порошенко зазначив, що в Україні "є незалежне НАБУ".

"Чи є сумніви, що воно незалежне? Ні. Чи є незалежний антикорупційний прокурор? Так", - додав він. 

Президент додав, що "незалежну антикорупційну структуру створено і вона працює", а також є "потужний інструмент - електронні декларації": "Коли є будь-яка інформація про корупцію, є куди йти". 

Також він нагадав про реформи останніх місяців, які були ухвалені у Верховній Раді - зокрема, пенсійна, освітня та охорони здоров'я: "Якщо хтось може це зробити краще - будь ласка...".   

Як відомо, Міжнародний валютний фонд очікує від України ухвалення закону про Антикорупційний суд та заявляє, що проект Порошенка про суд суперечить зобов’язанням України

Світовий банк теж висунув свої вимоги, попередивши, що на кону - $800 млн.

Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент, мовляв, подав законопроект про Антикорупційний суд, який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

22 грудня 2017 року проект закону про Вищий антикорупційний суд від президента Петра Порошенка зареєстрували у Верховній Раді. Також у парламенті зареєстровані 4 альтернативні законопроекти від депутатів.

15 лютого спікер ВР Андрій Парубій під час зустрічі з експертами МВФ спрогнозував ухвалення закону про Антикорупційний суду до травня.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua