НАБУ і САП допустили до справи про зняття відповідальності з Насірова за розстрочки

5254 перегляди
Понеділок, 26 лютого 2018, 09:35

Київський апеляційний адмінсуд відмовив представнику Романа Насірова у закритті апеляційних проваджень за скаргами НАБУ, САП і "Укргазвидобування" на рішення Окружного адмінсуду Києва, яке фактично звільняє Насірова від відповідальності за надання розстрочок компаніям Олександра Онищенка.

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на ухвалу КААС від 13 лютого.

Згідно з ухвалою, судді дійшли висновку, що рішення Окружного адмінсуду безпосередньо вплине на інтереси та обов’язки сторони обвинувачення в частині доведення вини обвинуваченого.

Суд дослідив, у чому обвинувачується Насіров, і які саме повноваження, за даними НАБУ і САП, використовувались керівником ДФС при прийнятті необґрунтованих рішень. І встановив, що ці повноваження співпадають із предметом позову у даній справі в адміністративному суді.

З огляду на це КААС відмовив представнику Насірова, який просив закрити апеляційне провадження за скаргами САП та НАБУ.

Також КААС назвав необґрунтованим аналогічне клопотання представника Насірова стосовно скарги "Укргазвидобування".

Суд вказав, що предметом розгляду кримінальної справи НАБУ є визначення обсягу компетенції керівника ДФС Насірова при прийнятті ним рішень про розстрочення грошових зобов’язань та податкового боргу за договорами про спільну діяльність ПАТ "Укргазвидобування" з ТОВ Фірма "ХАС", ТОВ "Надра Геоцентр" та ТОВ "Карпатнадраінвест", а тому прийняте рішення безпосередньо буде впливати на права та обов’язки "УГВ" як сторони у договорах про спільну діяльність.

Як наголосив у судовому засіданні представник "УГВ", внаслідок наданих вказаним фірмам розстрочень постійно зростала сума податкового боргу, а також відсотків за користування цим розстроченням.

"У зв’язку з цим податковими органами були подані позови про стягнення з ПАТ "Укргазвидобування" боргу. З нас було стягнуто цей податковий борг, у зв’язку з чим ми звернулися з цивільним позовом у кримінальному провадженні (НАБУ – ред.)", – зазначив він.

Представниця ДФС жодним чином не заперечувала проти заявлених клопотань представника Насірова, і все залишала на розсуд суду.

Наступне засідання у КААС призначено на 6 березня.

Як відомо, 23 листопада 2017 року Окружний адмінсуд Києва повністю задовольнив позов Насірова і фактично переклав відповідальність за надання розстрочок компаніям Олександра Онищенка з голови ДФС на керівників місцевих податкових інспекцій.

НАБУ і САП зібрали докази і обвинувачують Насірова саме у зловживанні повноваженнями, які були предметом розгляду Окружного адмінсуду.

НАБУ і САП намагалися долучитися до розгляду позову Насірова, але Окружний адмінсуд відмовив у цьому.

Насіров обвинувачується у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні.

Слідство вважає, що Насіров протягом 2015 - 2016 років, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних та територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".

31 січня Кабмін звільнив відстороненого від обов'язків глави Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua