Порошенко: Миротворці – єдиний варіант миру на Донбасі

Середа, 28 лютого 2018, 14:43

Розміщення миротворчої місії ООН є єдиним способом зупинити убивства на Донбасі і відновити суверенітет України.

Про це на прес-конференції 28 лютого заявив президент Петро Порошенко.

"Я буду робити все можливе, щоб якнайшвидше запровадити миротворців, бо це на сьогоднішній день є єдиний варіант, яким можна зупинити вбивство українців і відновити український суверенітет на окупованому Донбасі", - сказав глава держави.

Водночас він додав, що питання миротворців є дуже складним, бо Україна наразі не має безпекового компоненту для реалізації таких програм.

"Майже 30 мін було випущено по нашим збройним силам лише за останні 24 години. Ми не маємо безпекового компоненту для реалізації будь-яких процесів на сході. Неможливо проводити жодні процеси, коли снайпери, артилеристи, мінометники, танкісти з Російської федерації вбивають наших військових", - сказав Порошенко.

Він наголосив, що на сході йде "гаряча війна", і місія миротворців має полягати не у розведенні сторін.

"Присутність миротворців – це не просто розведення сторін. Це для нас неприйнятно. Вони мають діяти на всій окупованій території", - сказав Порошенко.

За його словами, лише за таких умов розміщення місії, Росія вимушена буде вивести свої окупаційні війська з Донбасу.

"Друге: миротворці зможуть роззброїти незаконні збройні формування. Третє: миротворці можуть взяти під контроль неконтрольовану ділянку кордну і зупинити інфільтрацію російських військ, російського озброєння на окупованій території", - сказав Порошенко.

"Четверте: Україна зможе відновити свої гуманітарні місії, бо на сході гуманітарна катастрофа. І п’яте: участь у миротворчій місії не може брати країна-агресор і країни-сусіди", - додав глава держави.

Порошенко додав, що певний прогрес у справі розміщення миротворців є, бо багато країн уже засвідчили "про свою готовність взяти учать у миротворчій місії".

Як відомо, Росія перехопила ініціативу України щодо миротворців на Донбасі – і запропонувала свій варіант, який передбачає наявність місії лише на лінії розведення сторін для охорони місії ОБСЄ.

Україна ж наполягає на миротворцях на усій захопленій території, в тому числі – на кордоні з Росією. Також Київ проти того, щоб росіяни входили у миротворчу місію ООН, якщо її спрямують на схід України.

30 січня спецпредставник США Курт Волкер заявив, що Росія вже не виключає можливість розгортання миротворчої місії ООН по всій території на Донбасі, включаючи російсько-український кордон.

Повідомлялося, що для того, щоб зупинити війну на Донбасі, потрібен контингент у 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, і 4 тисяч поліцейських.

Ірина Балачук, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування