25.06

Банківський форум

Новопризначені судді КС складуть присягу 2 березня

Четвер, 1 березня 2018, 15:34

Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук призначив спеціальне пленарне засідання зі складення присяги суддями КСУ на п’ятницю, 2 березня.

Про це повідомило джерело "Української правди" в КСУ.

Мова йде про суддів, призначених президентом Петром Порошенком 27 лютого 2018 року: Сергія Головатого і Василя Лемака.

Відповідно до статті 17 закону "Про Конституційний Суд України" спеціальне пленарне засідання має відбутися не пізніше п’ятого робочого дня з дня призначення судді на посаду.

Як повідомив співрозмовник УП, згідно з регламентом КС, Шевчук звернувся з листами-запрошеннями до президента, голови Верховної Ради та голови Верховного Суду.

Також, згідно регламенту суду, на урочистій церемонії складення присяги можуть бути присутні представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації.

Пізніше джерело УП повідомило, що президент Петро Порошенко прибуде до Конституційного Суду для участі в церемонії складення присяги новопризначеними суддями КС.

Відповідний візит президента буде першим, бо раніше голови та судді КС відвідували адміністрацію президента.

Як відомо, Сергій Головатий був міністром юстиції (1995-1997, 2005-2006 роки), депутатом Верховної Ради ІІ-VI скликань (від фракцій Блоку Юлії Тимошенко, Блоку "Наша Україна" і Партії регіонів). На початку грудня 2017 року він був обраний віце-президентом підкомісії з верховенства права Венеціанської комісії.

Василь Лемак є завідувачем кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Ужгородського національного університету.

У Конституційному суді вакантними залишилися дві посади суддів за квотою парламенту.

Як повідомлялось, 21 лютого головою Конституційного Суду України було обрано Станіслава Шевчука.

Валентина Романенко, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: