Гейлі вийшла із зали Радбезу ООН перед виступом посла Палестини

10868 переглядів
Середа, 16 травня 2018, 05:07

Під час екстреного засідання Ради Безпеки ООН щодо зіткнень на кордоні сектора Газа, в результаті яких загинули близько 60 осіб, постпред США Ніккі Гейлі відмовилася слухати промову посла Палестини Ріяда Мансура.

Про це повідомляє ABC News.

Гейлі не бачить зв'язку між зіткненнями в Газі і відкриттям посольства США в Єрусалимі.

"Скоріше, насильство йде від тих, хто заперечує існування держави Ізраїль в будь-якому місці. Місце розташування посольства ніяк не впливає на конкретні кордони ізраїльського суверенітету в Єрусалимі ... Воно не заважає перспективам миру в будь-якому випадку", - заявила Гейлі.

У заворушеннях, в результаті яких, за даними палестинців, загинули близько 60 осіб, вона звинуватила представників руху ХАМАС, яких підтримує Тегеран.

"Ми всі стурбовані насильством на Близькому Сході. Сполучені Штати висловлюють жаль з приводу втрати людських життів", - сказала Гейлі.

Нагадаємо, в Єрусалимі 14 травня офіційно відкрили посольство США, яке за рішенням президента Сполучених Штатів було перенесено з Тель-Авіва.

Ізраїль вважає місто Єрусалим своєю неподільною столицею. Ізраїль захопив східну частину міста під час Шестиденної війни в 1967 році.

Палестинці прагнуть зробити східну частину Єрусалима майбутньою столицею своєї держави.

У зв'язку з цим на адміністративному кордоні Сектора Газа сталися заворушення, в результаті яких, за даними палестинського міністерства охорони здоров'я, загинули 58 осіб, 2700 - травмовані.

Європейський Союз закликав всі сторони до стриманості, щоб не допустити більшої кількості жертв.

Білий дім поклав провину на угруповання "ХАМАС". США заявили, що Ізраїль "має право захищати себе".

powered by lun.ua