Москалькова проїхала до Сенцова повз Денісову

Четвер, 28 червня 2018, 10:41

Кортеж уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової заїхав на територію колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі, проїхавши повз українського омбудсмена Людмилу Денісову, яка очікувала біля колонії.

УНІАН опублікував відео заїзду кортежу на територію колонії.

Після цього Денісова намагалася додзвонитися до Москалькової, однак її телефон не відповідав.

Відповідне відео розмістив у Facebook журналіст Роман Цимбалюк.

"Це просто якесь ганебне явище, коли уповноважена проїжджає повз іншого уповноваженого, яка перебуває на території РФ, щоб виконати домовленості двох президентів. Гарантований мені безперешкодний доступ президентом РФ, і взагалі нічого не відбувається. Вони просто проїхали кортежем повз нас. Це ганьба", - сказала Денісова.

Пізніше український омбудсмен написала в Facebook, що постійно звертається до чергового з проханням пропустити до Сенцова і намагається подати відповідну заяву, але її не приймають.

"З-за воріт я бачу, що люди, які приїхали кортежем, ходять по території, Тетяна Москалькова робить селфі", - додала Денісова.

Пізніше у відеозверненні на своїй сторінці в Facebook Денісова закликала президента РФ Володимира Путіна надати доручення державним органам пропустити її до українських політв'язнів.

"Якщо Володимир Володимирович надав такі гарантії безперешкодного доступу до наших політв'язнів, які перебувають на території РФ, у тимчасово окупованому Криму, то я прошу надати такі доручення вашим державним органам, чиновникам, щоб зустрітися, надати нам офіційну інформацію щодо стану здоров'я Сенцова. Щоб ми знали, як почуває себе Клих, Балух і всі інші наші політв'язні", - сказала вона.

Раніше в четвер омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що їде до Лабитнангі (РФ), щоб зустрітися з політв'язнем Олегом Сенцовим.

Однак прес-секретар омбудсмена РФ Тетяни Москалькової Олексій Зловедов заявив, що Москалькова планує відвідати в четвер Сенцова, але без Денісової.

"Дійсно, в регіоні перебуває Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, пані Денисова, яка прилетіла в регіон абсолютно самостійно, без узгодження ані з уповноваженим з прав людини в РФ, ані з відповідними структурами", - додав він.

Український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй не дозволили зустрітися з жодним із українських політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 46 днів, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

27 червня Денісова звернулася до глави адміністрації президента РФ через нереалізовані гарантії, дані їй Володимиром Путіним.

Українська правда


powered by lun.ua