Кольченко хоче зустрітися з консулом і Денісовою. Йому не передають листи

756 переглядів
П'ятниця, 29 червня 2018, 08:56

Український політв'язень Олександр Кольченко у колонії в Челябінській області РФ написав заяву про бажання зустрітися з консулом України в Єкатеринбурзі і уповноваженим з прав людини України Людмилою Денісовою.

Про це йдеться в листі від 26 червня, записаному зі слів Кольченка його адвокатом, який публікує правозахисниця Тетяна Щур.

"Під час зустрічі з адвокатом мною написані заяви на ім'я начальника ВК-6 про зустріч з консулом України в Єкатеринбурзі і уповноваженим з прав людини України Людмилою Денісовою, які будуть передані мною через адміністрацію начальнику колонії", - зазначив Кольченко.

Політв'язень також заявив, що адміністрація колонії не передає йому кореспонденцію, написану іноземними мовами, оскільки вона не перекладена на російську. Він підписує акти про вилучення такої кореспонденції.

"Ситуація з ознайомленням з актами про вилучення кореспонденції триває вже кілька місяців. Раніше ж про вилучену кореспонденцію іноземною мовою мене взагалі не повідомляли. Тому судити про справжній обсяг вилученої кореспонденції я не можу", - сказав Кольченко.

Він зазначив, що перебуває в медсанчастині ВК-6 м. Копейська, з ним у палаті ще один засуджений.

Кольченко сказав, що важить 63 кг і почуває себе "нормально".

"Я продовжую приймати їжу під контролем. Також медперсонал медсанчастини перевіряє у мене після кожного прийому їжі тиск, температуру, пульс, проводить зважування", - розповів він.

Як повідомлялося, нещодавно російські тюремники дозволили українському політв'язню Олександру Кольченку провести довге побачення з матір'ю десь 28-30 червня.

Українського активіста Олександра Кольченка і режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова - до 20 років позбавлення волі.

31 травня Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова, 7 червня стало відомо, що він його припинив.

14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив голодування поки Росія не відпустить всіх утримуваних українців.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua