Денісова звернеться до ЄС, ООН і ОБСЄ через недопуск до політв'язнів

П'ятниця, 29 червня 2018, 14:57
Денісова звернеться до ЄС, ООН і ОБСЄ через недопуск до політв'язнів

Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова проінформує міжнародні організації про порушення Росією міжнародних конвенцій, її мандату як омбудсмена та домовленостей президентів через недопуск до українських політв'язнів у Росії.

Про це вона заявила на прес-конференції в Москві у п'ятницю.

"Я проінформую послів країн "нормандського формату", Європейського Союзу та США щодо порушення РФ міжнародних конвенцій, мого мандату як омбудсмена, домовленостей президентів… Також я донесу цю інформацію до відповідних місій ООН і ОБСЄ", - сказала Денісова.

Вона додала, що найближчим часом відвідає Страсбург і поінформує комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович про недопуск до українських заручників.

"Я закликатиму її відвідати українців в тюрмах Російської Федерації", - зазначила омбудсмен.

Денісова закликала міжнародну спільноту тиснути на Росію з метою звільнення українських політв'язнів.

Вона констатувала невиконання Росією гарантій президента Володимира Путіна про безперешкодний доступ омбудсмена до українських політв'язнів.

"Я констатую, що РФ порушує міжнародні конвенції з прав людини та власне законодавство, блокуючи доступ омбудсмена і консулів до політв'язнів", - додала вона.

"Україна висловлює глибоке розчарування і занепокоєння тим, що гуманітарна місія омбудсменів, які мали відвідати громадян в Україні та РФ була заполітизована і заблокована саме Росією", - сказала Денісова.

Вона також вважає, що Росія приховує справжній стан здоров'я утримуваних українців.

"До жодного з них немає доступу незалежних гуманітарних організацій а також міжнародного комітету Червоного Хреста. Ми не знаємо правди про їх здоров'я", - сказала Денісова.

Вона додала, що зверталася до російського офісу Міжнародного комітету Червоного хреста з проханням відвідати українських ув'язнених і висловила розчарування, що їй не вдалося зустрітися з керівником офісу.

"Від Росії ми очікуємо відповіді на пропозицію розблокувати процес звільнення заручників і політв‘язнів. Це можна зробити дуже швидко, була б на це політична воля", - підкреслила омбудсмен.

Як повідомлялося, український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй не дозволили зустрітися з жодним із українських політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 47 день, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

27 червня Денісова звернулася до глави адміністрації президента РФ через нереалізовані гарантії, дані їй Володимиром Путіним.

28 червня Денісова вчергове не змогла потрапити до колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі, щоб відвідати Олега Сенцова. 

Катерина Тищенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування