У Путіна визнали: З відвідинами політв'язнів "є труднощі"

П'ятниця, 29 червня 2018, 17:58

Кремль визнає наявність труднощів у переговорах щодо відвідування утримуваних осіб.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.

"Там, як і раніше, відбувається досить проблематична ситуація з синхронізацією дій двох омбудсменів. Зрозуміло, що досить великий дефіцит взаємної довіри, але поки - повна розкоординація. Про ефективність їх роботи - судити президентам, тому що саме вони давали доручення своїм підлеглим", - заявив Пєсков.

Він зазначив при цьому, що "процес триває", і російська сторона "залишається прихильною домовленостям, яких було досягнуто лідерами РФ і України".

"Це досить складний шлях", - додав Пєсков і заявив, що тими ж питаннями про утримуваних осіб "вельми успішно" займається група лідера громадського руху "Український вибір" Віктора Медведчука.

Також, за словами Пєскова, "існує нерозуміння, чому навколо якихось конкретних прізвищ концентрується інтерес української сторони і абсолютно ігноруються інші особи, які також знаходяться в відповідних установах на території РФ".

Він нагадав, що у омбудсмена РФ Тетяни Москалькової "були проблеми, коли вона була у Києві".

"Фактично без попереднього повідомлення її колега (Людмила Денисова - ред.) приїхала до РФ ... Тут головним чином - поки нездатність сторін домовитися про алгоритм дій і про режим відвідувань", - додав Пєсков.

Нагадаємо, з 15 червня український омбудсмен Людмила Денісова перебуває в РФ, але їй не дозволили зустрітися з жодним із українських політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 47 день, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

27 червня Денісова звернулася до глави адміністрації президента РФ через нереалізовані гарантії, дані Володимиром Путіним.

28 червня Денісова вчергове не змогла потрапити до колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі, щоб відвідати Олега Сенцова. 

29 червня український омбудсмен заявила, що поінформує міжнародні організації про порушення Росією міжнародних конвенцій, її мандату як омбудсмена та домовленостей президентів через недопуск до українських політв'язнів у Росії.

Усі новини...