Активісти знайшли дорогий будинок у матері Сюмар. Нардеп каже, що це фейк

П'ятниця, 13 липня 2018, 18:13

Громадські активісти стверджують, що мати народної депутатки Вікторії Сюмар Лідія Мельник володіє земельними ділянками у півгектари та будинком на Київщині, які не відповідають її доходам.

Про це повідомляє Громадський рух ЧЕСНО.

Зазначається, що у декларації Сюмар немає будинку і земельної ділянки. Так само і в декларації екс-"регіонала" Дмитра Христюка, з яким у народної депутатки, за даними ЗМІ, може бути спільний побут.

При цьому активісти стверджують, що завдяки фото Христюка у соцмережах їм вдалося розшукати будинок, який зареєстрований на матір Сюмар.

Повідомляється, що будинок розміщений у селі Михайлівська Рубежівка (Київщина).

 
фото з сайту ЧЕСНО

"Виявилося, що земля, на якій стоїть будинок Сюмар, належить громадянці Лідії Мельник, урожениці міста Погребище, Вінницької області", - йдеться у розслідуванні.

Крім того, активісти додають, що у власності Мельник не одна, а дві ділянки в Михайлівській Рубежівці, які розташовані поруч. На двох ділянках зведені будинки.

"Загалом, громадянка Мельник володіє земельними ділянками під Києвом, загальною площею майже півгектара", - йдеться у публікації.

Повідомляється, що земельні ділянки жінка придбала у 2015 році, витративши на обидві лише 330 тис. грн.

При цьому автори розслідування зауважують, що раніше у Facebook сама Сюмар повідомила, що вона родом із Погребищ з дуже бідної родини.

Також активісти наголошують, що  заступник мера Ірпеня Дмитро Христюк у соцмережі Facebook хвалився, що займається спортом зі своєю коханою в заміському будинку, який може належати матері Сюмар, а також натирався снігом і висаджував дерева там.

 
фото з сайту ЧЕСНО

"Журналісти ЧЕСНО поцікавилися, ким доводиться Лідія Мельник нардепці Сюмар і з’ясували, що це її матір. Лідія  Мельник у 2011 році розлучилася з батьком нардепки Петром Сюмаром і взяла після розлучення дівоче прізвище", - йдеться у розслідуванні.

За інформацією джерел Громадського руху у Державній фіскальній службі, мати Сюмар з 1997-го працювала у Погребищенській державній насіннєвій інспекції до моменту її ліквідації у 2013 році.

Підприємницькою діяльністю жінка не займалася, а з 2013-го до 2018 року жодного офіційного доходу не мала.

"Постає закономірне питання, звідки у Лідії Мельник - матері народної депутатки -  взялися кошти на земельні ділянки, де розташовані під Києвом елітні будинки", - ставлять питання активісти.

У свою чергу Сюмар заявила, що це фейк.

 
фото з сайту ЧЕСНО

"Все майно моєї матері - це один будинок розміром 200 кв.м. Це здається значно менший розмір, ніж у редакторки руху ЧЕСНО. Жодного іншого майна у моєї мами немає в принципі", - написала вона у Facebook.

Вона додала, що і в неї у декларації, і в сестри, яка "платить мільйонні податки в бюджет" цілком законні кошти на допомогу матері.

"Я ж живу у себе в квартирі. Адреса відома. А підігравати кампанії Медведчука проти мене… - як мінімум непрофесійно", - заявила Сюмар.

На її думку у авторів розслідування "багато особистої зацікавленості" у цій справі.

Вікторія Сюмар - заступник голови депутатської фракції "Народний фронт".

Згідно з декларацією, вона володіє квартирою у Києві у понад 100 кв.м, вартістю майже у 800 тисяч гривень та автомобілем Volvo за 1,2 млн грн.

Готівкою Сюмар задекларувала 87 тис. доларів і 2,8 млн гривень.

До того, як стати народним депутатом, вона не займалась бізнесом.

Сюмар була членом наглядової ради фонду "Відродження", одним із засновників журналістської кампанії "Стоп Цензура", головою громадської спостережної ради телеканалу "Інтер" та одним із засновників громадської кампанії "Чесно".

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.