Кравчук міг би розказати про "план знищення Януковича" – адвокати

8361 перегляд
Вівторок, 17 липня 2018, 12:19

Сторона захисту екс-президента Віктора Януковича хотіла викликати на допит першого українського президента Леоніда Кравчука.

Про це клопотав адвокат екс-президента Віталій Сердюк на засіданні 17 липня Оболонського районного суду, який розглядає справу про державну зраду Януковича.

"Кравчук під час зустрічі у п'ятницю надав свою згоду прийти до Оболонського суду та надати свідчення щодо відомих йому обставин 2014 року, зокрема у лютому", - пояснив Сердюк.

"Просимо надати повістку для забезпечення допиту Кравчука у даному засіданні", - додав адвокат.

Сердюк заявив, що Кравчуку відомо про "загрози" Януковичу, але головуючий суддя Владислав Дев'ятко відмовив у задоволенні клопотання, тому що свідчення Кравчука більше сформовані зі слів третіх осіб.

За словами Сердюка, Кравчук міг би розказати про існування "плану знищення Януковича" – "плану Чаушеску".

Дев'ятко звернувся до сторони захисту і запитав, чи зможуть у зазначені дати допитати свідків: Азарова, Клюєва, Захарченка, Якименка, Лєбєдєва, Ярощука.

Адвокати Януковича відповіли, що свої свідчення готові надати Лєбєдєв і Ярощук (20 липня) шляхом відеоконференцій, а також що у справі з’явилися додаткові свідки.

До суду також надійшла копія листа Януковича із правками до президента Росії Володимира Путіна, який 16 липня обіцяв передати суду свідок Костянтин Кобзар.

Судді ухвалили приєднати документи до справи та дослідити їх на засіданні.

Також захист Януковича клопотав про огляд австрійського інтернет-сайту, якому Путін давав інтерв’ю, де говорив про "волевиявлення кримчан на референдумі" і про "збільшення контингенту російських військових на півострові, щоб захистити російську військову базу".

Суддя перепитав, чи це означає, що захист хоче викликати Путіна на допит, проте Сердюк заявив, що після засідання адвокати напишуть запит у російське відомство, щоб підтвердити достовірність інтерв’ю.

Прокурор Руслан Кравченко також висловився і заявив, що захист Януковича стає на сторону агресора.

Суд вирішив задовольнити дане клопотання і дослідити виступ Путіна, де той говорив, що Крим за жодних умов не повернеться до України.

Сторона захисту клопотала дослідити висновок експерта професора Андрушка, який вважає, що дії Януковича не відповідають інкримінованим йому статтям, суд задовольнив клопотання.

Також на засіданні 17 липня суддя зачитав лист Турчинова, який прочитав на засіданні колишній представник України в ООН Юрій Сергеєв.

Після цього адвокати майже годину говорили, що дії Януковича "були конституційними, а обвинувачення не обгрунтовані".

Як повідомлялося, раніше суддя заявляв, що свідків допитуватимуть з 16 по 20 липня, а 30 липня розпочнуться судові дебати.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Альона Мазуренко, УП


powered by lun.ua