Денісова висунула ультиматум РФ

Понеділок, 2 липня 2018, 12:22

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова заявила, що оскільки російська сторона не допустила її до жодного українського  політв'язня, то і російського омбудсмена не допустять до затриманих росіян до виконання домовленостей.

Про це вона заявила під час погоджувальної ради парламенту у понеділок, 2 липня.

За її словами, оскільки були попередні домовленості між президентами РФ та України і Володимир Путін гарантував, що український представник буде допущений до всіх затриманих, вона направила всі необхідні документи до своєї колеги Тетяни Москалькової та поїхала до Москви.

"Проте Росія порушила домовленості. До жодного нашого хлопця не пустити. Були і рішення московського суду щодо допуску до Романа Сущенка, але потім змінили рішення і не пустили, як і до Клиха та Сенцова", - розповіла депутатам Денісова.

"Ключова моя мета була у тому, щоб переконати наших політв'язнів, що ми за них боремося, щоб вони це чули і знали. А також хотіла перевірити, як вони тримаються, в яких умовах перебувають", - додала вона.

Омбудсмен зазначила, що вона продовжуватиме свою роботу щодо допуску до українських політв'язнів і надалі.

"Хочу, щоб до всіх пустили, як і обіцяв Путін. Ми наголошуємо, що допуск Москалькової до тих, до кого вони хочуть, буде тільки за умови дзеркальності дій", - сказала Денісова.

Також вона звернулася до депутатів з проханням піднімати тему звільнення політв'язнів на всіх зустрічах у Раді Європи та додала, що буде вести активну роботу щодо допуску до них з представником  України у мінській підгрупі ТКГ Іриною Геращенко і можливо запропонує їй разом відвідати Олега Сенцова та інших бранців Кремля.

Як повідомлялося, уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова зустрінеться з послами ЄС щодо ситуації з відвідуванням українських політв'язнів, які перебувають в Росії.

З 15 червня український омбудсмен Людмила Денісова перебувала в РФ з метою відвідування незаконно засуджених українців, але їй не дозволили зустрітися з жодним із політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 47 день, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

28 червня Денісова вчергове не змогла потрапити до колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі, щоб відвідати Олега Сенцова.

Омбудсмен заявила, що поінформує міжнародні організації про порушення Росією міжнародних конвенцій, її мандату як омбудсмена та домовленостей президентів через недопуск до українських політв'язнів у Росії.

Також Денісова повідомила, що Україна готова передати Росії 23 засуджених росіянв обмін на 23 українців, які утримуються в РФ.

У Кремлі визнали, що у переговорах щодо відвідування в РФ утримуваних осіб "є труднощі".

Яна Міланова, УП


powered by lun.ua