Денісова розповість послам ЄС про недопуск до політв'язнів в РФ

1125 переглядів
Неділя, 1 липня 2018, 22:41

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова зустрінеться з послами ЄС щодо ситуації з відвідуванням українських політв'язнів, які перебувають в Росії.

Про це Денісова повідомила у програмі "Завтра" на телеканалі "112 Україна".

"2 липня о 14:00 я зустрічаюся з послами Європейського Союзу і буду розповідати їм про свою поїздку (до РФ - ред.), про стан виконання домовленостей між двома президентами", - повідомила Денісова.

Омбудсмен додала, що двосторонні домовленості про відвідування ув'язнених в РФ і в Україні не дали результату через те, що Росія була не зацікавлена ​​у цьому і зробила все, щоб зірвати цей процес.

"На жаль, ця місія не відбулася. Тому що, я думаю, Російська Федерація і не думала виконувати гарантії, які були надані ... мені саме президентом Путіним", - зазначила Денісова.

Вона нагадала також, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова мала шанс відвідати моряків з судна "Норд", але не скористалася цією можливістю.

"Вона могла відвідати 7 моряків з судна "Норд", але потім вони (РФ - ред.) не виконали жодних зобов'язань, які брали на себе для того, щоб я зустрілися з кимось із наших політв'язнів (в Росії - ред.)", - підсумувала Денісова. 

Незаконно засуджений в РФ Олег Сенцов, якого утримують у колонії "Білий Ведмідь" у Лабитнангі (РФ), з 16 травня оголосив голодування з вимогою до РФ відпустити усіх незаконно утримуваних українців.

З 15 червня український омбудсмен Людмила Денісова перебувала в РФ з метою відвідування незаконно засуджених українців, але їй не дозволили зустрітися з жодним із політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 47 день, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

28 червня Денісова вчергове не змогла потрапити до колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі, щоб відвідати Олега Сенцова. 

Омбудсмен заявила, що поінформує міжнародні організації про порушення Росією міжнародних конвенцій, її мандату як омбудсмена та домовленостей президентів через недопуск до українських політв'язнів у Росії.

Також Денісова повідомила, що Україна готова передати Росії 23 засуджених росіянв обмін на 23 українців, які утримуються в РФ.

У Кремлі визнали, що у переговорах щодо відвідування в РФ утримуваних осіб "є труднощі".

powered by lun.ua