Горбатюк позивається до Луценка

Вівторок, 31 липня 2018, 12:13
Горбатюк позивається до Луценка

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов Сергія Горбатюка до генпрокурора Юрія Луценка щодо перевірки Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Зокрема, позивач просить суд визнати протиправними дії генерального прокурора щодо затвердження пункту 4.2 плану першочергових заходів ГПУ на ІІ квартал 2018 року, що став підставою для видання наказу "Про перевірку стану організації роботи у Департаменті спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України".

Також Горбатюк просить суд визнати протиправним та скасувати відповідний наказ Луценка.

Суд вирішує, чи відкривати провадження у даній адміністративній справі.

Начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк пояснив каналу "112 Україна", що позовом хоче схилити генпрокурора діяти відповідно до закону:

"Нормативні документи генеральної прокуратури … визначають умови, за яких призначається перевірка, а саме наявність недоліків у роботі, які не усуваються. Тобто, системні недоліки. Жодних таких недоліків до моменту призначення перевірки в роботі не визначалось генеральним прокурором, відповідно підстав до призначення не було".

"Щоб призначити перевірку, потрібні недоліки. Недоліків немає – вони призначають" – обурився він.

"Оскарження генеральному прокурору ні до чого не призвело, відповідно саме до суду звернулись, щоб суд чітко розставив акценти в цій ситуації", – додав Горбатюк.

6 липня до Департаменту спецрозслідувань ГПУ прийшла комісія з перевіркою.

11 липня генпрокурор ліквідував Департамент спецрозслідувань, який вів резонансні справи щодо злочинів на Майдані 2014 року та щодо узурпації влади Віктором Януковичем.

Луценко заявив, що жоден слідчий і жоден прокурор у "справах Майдану" не змінений і не відсторонений, а Горбатюка призначено начальником слідчого управління, як було до призначення Луценка генпрокурором.

УП, доповнено
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування