В ООН закликали Росію негайно звільнити Сенцова

Середа, 15 серпня 2018, 22:20

Експерти ООН закликали російську владу негайно і без будь-яких умов звільнити Олега Сенцова.

Про це йдеться в заяві чотирьох спецдоповідачів, повідомляють Новини ООН.

"Життя Сенцова – в неминучій небезпеці. Його голодування стало наслідком судового розгляду і вироку, які не відповідають міжнародному праву. Ми настійно закликаємо російську владу в терміновому порядку і без будь-яких умов звільнити його", - йдеться в заяві.

Правозахисники ООН також закликали владу Росії негайно забезпечити Сенцову доступ до належної медичної допомоги і надавати її лише за згодою засудженого.

Із заявою виступили спеціальний доповідач ООН з питання про заохочення і захист права на свободу думок і їх вільне вираження Девід Кей, спеціальний доповідач з питання про право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я Дайніус Пюрас, спеціальний доповідач з питання про становище правозахисників Мішель Форст і спеціальний доповідач з питання про позасудові страти, страти без належного судового розгляду або самовільні страти Агнес Калламар.

Як повідомлялося, 13 липня, у 42-й день народження Сенцова, мати Олега звернулася до президента РФ Володимира Путіна з проханням про помилування сина.

9 серпня стало відомо, що лист матері Сенцова з проханням про його помилування надійшов до Адміністрації президента РФ.

14 серпня в Росії відповіли, що для початку процедури помилування Сенцову потрібно самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням.

Крім того прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що вважає некоректними заяви про відмову Кремля в помилуванні Сенцова. У Кремлі продовжують наполягати, що Сенцов повинен просити про помилування сам.

За даними адвоката Дмитра Дінзе, станом на 7 серпня у Сенцова пульс уповільнився до близько 40 ударів на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на лікарню в Лабитнангі він не погоджується, а перельоту може не пережити.

Сенцов написав двоюрідній сестрі Наталій Каплан, що "кінець близько".

Пізніше Каплан заявила, що за Олегом терміново треба відправити медичний літак.

Сенцова утримують у російській колонії "Білий ведмідь" за полярним колом в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці теракту.

Сенцов 14 травня 2018 року оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримують в РФ, – і тримає його уже 94-й день. 

Читайте також: "Голос матері".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування