Новому адвокату Януковича дали місяць на підготовку до дебатів

Четвер, 16 серпня 2018, 13:30

Суд у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича оголосив перерву у засіданнях на місяць.

Таке рішення колегія ухвалила колегія на засідання в четвер.

"Таким чином, по справі оголошується перерва на 13 та 14 вересня на 10 годину", – оголосив головуючий Дев'ятко.

Безкоштовний адвокат Юрій Рябовол, наданий Януковичу державою, попросив у суду не менше трьох місяців для ознайомлення зі справою та узгодження позиції з Януковичем.

"Суд вважає достатнім, необхідним, але водночас розумним строком для підготовки до судових дебатів місяці", – наголосив Дев'ятко.

Прокурори під час засідання зазначали, що обсяг доказів обвинувачення становить лише 19 томів.

"75, чи скільки там проголошує захист, це численні клопотання захисту, до яких долучались одні і ті самі пояснення... До кожного аналогічного клопотання долучались по 3-4 томи однакових документів", – підкреслив прокурор.

Тому, на думку обвинувачення, дослідження матеріалів справи не потребує значного часу.

"Тому ми вважаємо, 30 діб більш ніж достатньо для захисників, щоб ознайомитись і спробувати спростувати позицію обвинувачення", – уточнив прокурор Максим Крим.

Водночас інші захисники, наймані екс-президентом, наполягали, що Рябовол не повинен брати участь у засіданнях – від нього відмовився Янукович.

"Шановний суд, я звертаю увагу, Рябовол не має права будь-якого доступу до справи", – сказав адвокат Віталій Сердюк.

Безоплатного адвоката екс-президенту призначали кілька разів через те, що його приватні захисники не приходили на засідання чи йшли з них.

Прокурори просять засудити Януковичу до 15 років в'язниці.

Під час засідання у четвер суд оголосив, що переходить до судових дебатів на вкотре надав слово прокурору. Однак захист екс-президента заявив, що хоче допитати двох свідків: екс-прем’єр-міністра Миколу Азарова та пілота гелікоптера Аркадія Ярощука.

Адвокати не давали прокурорам зачитати промову, перебивали їх та оголошували власні клопотання і заяви Януковича.

В суді также сталася штовханина.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Соня Лукашова, для УП


powered by lun.ua