В суді над Януковичем сталася штовханина: Сердюку зіжмакали документи

Четвер, 16 серпня 2018, 11:19

В Оболонському районному суді, який розглядає справу про державну зраду колишнього президента Віктора Януковича, сталася штовханина.

Це трапилося на засіданні 16 серпня.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк вкотре заявив, що суд і прокуратура намагаються прискорити процес.

За його словами, безоплатний адвокат Юрій Рябовол, якого виділили Януковичу на минулому засіданні, не має права представляти його інтереси в суді.

Також Сердюк резюмував, що Янукович відмовився від послуг захисника, наданого державою.

Головуючий суддя Владислав Дев’ятко сказав, що адвокати намагаються зірвати засідання та не хочуть брати участь у процесі.

 
Скріншот "112 Україна"

Суд після цього оголосив перерву на 15 хвилин і попросив правоохоронців забезпечити порядок у судовому засіданні.

Під час перерви в коридорі суду трапилася штовханина між чоловіком, який представився "начальником Оболонської поліції" і Сердюком.

До засідання хотіли не допустити адвоката Рябовола, та частину адвокатів, найнятих Януковичем.

 
Скріншот "112 Україна"

Сердюк сказав, що до нього застосували силу та зім’яли, порвали йому документи.

 
Скріншот "112 Україна"

Після цього почалося засідання.

 
Скріншот "112 Україна"

"Вчора до суду надійшла заява від Януковича, про те, що він відмовляється від адвоката Рябовола. Він не довіряє цьому захиснику", - оголосив суддя Дев’ятко.

За словами Рябовола, він направив відповідну заяву про те, що Янукович відмовився від його послуг в центр надання безоплатної допомоги і чекає на відповідь.

В свою чергу, прокурори у справі, назвали події на засіданні суду та поза його межами на перерві "цирком".

 
СКРІНШОТ "112 УКРАЇНА"

На минулому засіданні 1 серпня суд у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича наказав надати йому нового безоплатного адвоката.

18 липня суддя у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича Владислав Дев'ятко заявив, що суд перейшов до судових дебатів, і що вони розпочнуться 30 липня. 

Захисники Януковича, попри це, заявили, що мають намір продовжити допит свідків 20 липня, і в цей день показово прийшли у порожній суд.

Натомість на засідання 30 липня адвокати Януковича не з'явились, через що дебати перенесли на 31 липня. 

31 липня адвокати Януковича заявили про відвід суддям і прокурорам у справі про державну зраду та покинули судове засідання.

Тому суд вирішив надати Януковичу державного захисника. Крім того, обвинувачений найняв ще одного адвоката, щоб посилити команду своїх захисників.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Суд спершу планував завершити дебати у справі Януковича у липні.

Альона Мазуренко, УП