Держдеп закликав Росію негайно звільнити Сенцова

Середа, 22 серпня 2018, 07:08

Держдеп США стурбований станом здоров'я незаконно ув'язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова і закликав Росію негайно звільнити його та інших українських політв'язнів.

Про це йдеться у заяві прес-секретаря Державного департаменту Хізер Нойєрт від 21 серпня, присвяченій 100 дню голодування Сенцова.

"США глибоко стурбовані погіршенням стану здоров'я Олега Сенцова, тому ми знову закликаємо Росією негайно звільнити його та інших незаконно ув'язнених українських громадян у РФ та в Криму", - наголосила Нойєрт.

"Ми стурбовані долею людини, яка помирає в ув'язненні в Росії. Ми сподіваємось, що російська влада звільнить Сенцова, щоб не допустити трагедії", - підкреслюється у заяві.

"Зараз у Росії незаконно утримуються понад 60 українських політв'язнів. Ми повторюємо наш заклик: настав час для них - у тому числі для Сеноцва - повернутися додому", - зазначила прес-секретар Держдепу.

Як повідомлялося, український політв’язень Олег Сенцов голодує в російській колонії уже 100 днів.

13 липня, у 42-й день народження Сенцова, мати Олега звернулася до президента РФ Володимира Путіна з проханням про помилування сина.

14 серпня в Росії відповіли, що для початку процедури помилування Сенцову потрібно самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням.

Європейський Союз закликає Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова, який голодує вже 100 днів, і інших незаконно затриманих українців.

У Росії стверджують, що не можуть повернути в Україну Сенцова, оскільки він російський громадянин.

Двоюрідна сестра політв'язня Олега Сенцова Наталія Каплан стверджує, що у нього один паспорт - український.

Сенцова утримують у російській колонії "Білий ведмідь" за полярним колом в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці теракту.

Сенцов, затриманий ще в травні 2014 року, 14 травня 2018 року оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримують в РФ, - і тримає його уже 100-й день.

Державний міністр Великої Британії у справах Європи і Америки Алан Дункан закликав РФ дотриматись своїх міжнародних зобов’язань та звільнити українського режисера і інших незаконно ув’язнених українців.

Європейський союз також закликає Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова, який голодує вже 100 днів, та інших незаконно затриманих українців.

Канада також закликала РФ звільнити Сенцова.powered by lun.ua