Суд відмовив ЦПК в оскарженні справи "рюкзаків Авакова"

Четвер, 30 серпня 2018, 13:56

Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вадим Сенін повернув Центру протидії корупції скаргу на закриття так званої справи "рюкзаків Авакова".

Про це йдеться на сайті ЦПК.

Зазначають, що центру стало відомо про закриття справи з порталу Судова влада.

"Тексту судового рішення, винесеного ще 22 серпня, активісти досі не отримали, з невідомих причин воно досі не оприлюднене в реєстрі судових рішень", - йдеться у повідомленні.

На думку юриста ЦПК Віталія Цокура, законних підстав для  повернення скарги у суду не було. Громадська організація є заявником у справі, відповідно має право на оскарження її закриття.

"Це вже третя невдала спроба в законний спосіб поновити розслідування у справі, де фігурує син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова", - стверджує голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

За словами юриста ЦПК, організація обов’язково оскаржуватиме рішення суду в апеляційному порядку, але без повного тексту ухвали це неможливо.

"Зволікання із публікацією повного тексту рішення та його направлення нам відтерміновує нашу апеляцію на невизначений термін. На нашу думку, це робиться для того, аби САП встиг передати справу "рюкзаків" до суду без головного підозрюваного — сина міністра Олександра Авакова", - додав Цокур.

Юрист  пояснив, що в такому разі зібрані детективами НАБУ докази винуватості Авакова молодшого будуть знищені, адже опиняться поза межами справи.

Як повідомлялося, 12 липня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

17 серпня ЦПК подав до Солом’янського суду скаргу на постанову прокурора САП Василя Кричуна, який закрив кримінальне провадження відносно двох фігурантів.

Чеботаря і Авакова підозрювали у причетності до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії.

Очільник САП Назар Холодницький стверджує, що це було рішення старшого групи прокурорів. Він сам начебто дізнався про постанову лише 11 липня і був нею обурений.

Третій фігурант справи так званих "рюкзаків Аваков" про розкрадання коштів Володимир Литвин хоче взяти провину на себе.

5 квітня 2018 року правоохоронці повідомили, що завершили досудове розслідування щодо всіх трьох підозрюваних.

У НАБУ тоді зазначили, що після того, як захист ознайомиться зі справою, вона буде передана до суду.

Читайте також: Справа сина Авакова. Усі подробиці і реакція в оточенні міністра та президента

Українська правда
powered by lun.ua