"Справа рюкзаків": ЦПК звинувачує суд і прокурорів у саботажі

1945 переглядів
Понеділок, 10 вересня 2018, 14:40

Суд переніс засідання за скаргою Центру протидії корупції щодо закриття так званої "справи рюкзаків" проти сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його екс-заступника.

Таке рішення Апеляційний суд Києва ухвалив у понеділок.

Активісти 4 вересня подали апеляцію на попередню відмову судді Солом'янського райсуду розглядати їхню скаргу.

Однак до апеляційного суду за тиждень матеріали справи не надійшли, а прокурор на засідання у понеділок не з’явився .

"В зв'язку ненадходженням для розгляду апеляційної скарги матеріалів справи відкласти розгляд судового провадження", – оголосила головуюча суддя.

Наступне засідання призначили на 14 годину 17 вересня.

У ЦПК вважають, що "суд бере участь у саботажі справи" разом із прокурорами САП та затягує процес, не направляючи матеріали провадження.

Водночас, адвокат ЦПК Олена Щербан під час засідання наголосила, що 11 вересня у суді в Харкові планують затвердити угоду між прокурором та останнім підозрюваним, підприємцем Володимиром Литвином.

"Буде розглядатися угода зі слідством, і в подальшому розгляд нашої скарги не буде мати сенсу", – зазначила вона.

Активісти підкреслюють, що суд може ухвалити рішення про знищення доказів, через що неможливо буде довести провину фігурантів.

Саме тому ЦПК наполягав на розгляді скарги без прокурора та матеріалів справи.

Крім того, як зазначають в організації, справу останнього підозрюваного Литвина розглядатиме суддя Віктор Єжов, який фігурував у провадженні про сприяння тероризму.

Друга суддя колегії, Інна Шелест, як зазначають активісти, видавала незаконні вказівки судити майданівців уночі.

"За вказівками Шелест судді ухвалили щонайменше 11 неправосудних рішень щодо протестувальників. Тим не менше вона й далі виконує свої суддівські повноваження", – кажуть у ЦПК.

Раніше повідомлялось, що суддя Солом'янського райсуду Києва Вадим Сенін повернув Центру протидії корупції скаргу на закриття так званої справи "рюкзаків Авакова".

12 липня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Чеботаря і Авакова підозрювали у причетності до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії.

Третій фігурант справи так званих "рюкзаків Аваков" про розкрадання коштів Володимир Литвин хоче взяти провину на себе.

Читайте також: Справа сина Авакова. Усі подробиці і реакція в оточенні міністра та президента

Соня Лукашова, для УП


powered by lun.ua