Порошенко попросив Раду знайти 729 мільйонів для погашення боргів "Київенерго"

Понеділок, 3 вересня 2018, 12:15

Президент Петро Порошенко закликав Верховну Раду знайти 729 мільйонів у державному бюджеті, щоб погасити борги компанії "Київенерго" Ріната Ахметова за газ.

Про це повідомила представник президента у ВР Ірина Луценко на погоджувальній раді 3 вересня.

"Ще одне наболіле питання – 729 мільйонів гривень, яких потребують мешканці міста Києва, щоб невідкладно вирішити питання компенсації оплати за теплову енергію для безперебійного забезпечення жителів міста Києва послугами гарячої води та теплопостачання в осінньо-зимовий період", - сказала вона.

Кошти пропонують знайти у бюджеті на цей рік.

"Прохання президента вирішити це змінами до бюджету, у "Закон про бюджет на 2018 рік", - сказала Луценко.   

Як повідомлялося, договір Києва з "Київенерго" щодо використання цілісного енергетичного комплексу столиці закінчився у 2017 році.

Тому в Києві створили КП "Київтеплоенерго", яке стало надавачем послуг гарячої води і теплопостачання замість "Київенерго".

З 1 травня в його управління перейшли мережі і котельні, а з 1 серпня – ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які забезпечують теплом і гарячою водою близько 70% Києва.

"Нафтогаз" відмовився  підписувати договори на поставку газу з "Київтеплоенерго" через невирішене питання боргових зобов'язань "Київенерго" на суму майже 5 мільярдів гривень.

У прес-службі НАК "Нафтогаз України" пояснили, що відповідно до закону "Про теплопостачання", договір на поставку газу може бути укладений з правонаступником реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації виключно за умови погодження порядку погашення заборгованості за попередній період.

У Київраді заявили, що питання постачання газу для Києва та вирішення проблеми заборгованості компанії "Київенерго" мають вирішуватися окремо.

6 червня депутати Київради проголосували за звернення до НАК "Нафтогаз України" з вимогою негайно підписати договір на постачання газу з КП "Київтеплоенерго" для відновлення гарячого водопостачання киянам і пригрозили радикальними діями.

Голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв запропонував меру Києва Віталію Кличку взяти участь у теледебатах, щоб довести свою правоту у питанні передачі Києву боргів "Київенерго" за газ.

29 серпня прем'єр Володимир Гройсман пообіцяв Кличку 729 мільйонів гривень, щоб розплатитися з боргами "Київенерго".

Рекомендуємо почитати: Чому у киян немає гарячої води

Ірина Балачук, УП