Прикордонники бачили нові випаровування над "Кримським титаном"

Четвер, 11 жовтня 2018, 13:05

Українські прикордонники наприкінці минулого тижня помітили над заводом "Кримський титан" в окупованому Армянську хмари диму чи випаровування невідомого походження, однак їхні прилади отруйних речовин у повітрі не фіксували.

Про це "Українській правді" повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

На прохання прокоментувати скарги жителів Армянська на погане самопочуття, про які пишуть російські ЗМІ, і розповісти, чи були зафіксовані якісь викиди з заводу, Слободян сказав:

"Ми не можемо робити остаточних висновків з приводу ситуації в Армянську, тому що ми не володіємо повною інформацією за усіма аспектами. Але можу сказати, що ми також читаємо ці повідомлення, відслідковуємо з метою оперативного реагування в разі різких змін. Наші прилади на даний момент не фіксують перевищення вмісту отруйних речовин у повітрі".

Разом з тим він додав, що певні викиди чи випаровування прикордонники бачили.

"Завод не працює, але наприкінці минулого тижня прикордонники спостерігали хмари невідомого походження над будівлями заводу. Чи пов’язане погіршення самопочуття мешканців Армянська і цей чи дим, чи хмари над заводом – ми сказати не можемо. Ці висновки мають робити спеціалісти", - сказав речник ДПС.  

Слободян також додав, що прикордонники не фіксують перевищення отруйних речовин ще й через те, що останнім часом вітри дмуть у сторону півострова. 

Як повідомлялося, у серпні на півночі окупованого Криму в Армянську стався викид невідомої речовини в атмосферу, через що утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Українські прикордонники неподалік від КПВВ "Чаплинка" зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі. Військовослужбовці, які патрулюють адмінмежу з Кримом у Херсонській області скаржилися на головний біль, нудоту, першіння в роті.

4 вересня окупанти вирішили припинити на два тижні роботу заводу "Титан" у Армянську. Так званий "глава республіки" Сергій Аксьонов також вирішив відправили з міста всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Окупанти заявили, що у місті перевищила норму концентрація сірчистого ангідриду.

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до установ ООН із закликом звернути увагу на різке погіршення екологічної ситуації в окупованому РФ Криму.

9 вересня повідомлялося, що 45 осіб виїхали з Криму на Херсонщину за медичною допомогою.

Українське слідство висунуло три версії забруднення повітря в Херсонській області та окупованому Криму. Зокрема, "навмисне забруднення повітря Росією для дестабілізації обстановки в Херсонській області з метою відновлення подачі води в окупований Крим".

14 вересня повідомлялося, що в Армянську ввели режим надзвичайної ситуації після викидів шкідливих речовин на заводі "Кримський титан".