Письменники і громадські діячі назвали найкращий законопроект про мови

Середа, 3 жовтня 2018, 08:22

Українські письменники, вчені та громадські діячі виступили з підтримкою зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту №5556 "Про мови в Україні" і закликали народних депутатів прийняти його.

Про це йдеться в колективному листі на ім'я голови Верховної Ради Андрія Парубія, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На розгляд поточної сесії Верховної Ради України надійшло три законопроекти про мови в Україні... Лише один… а саме проект Закону №5556, найбільш повно і виважено регулює відповідно до Конституції порядок застосування державної мови, мов корінних народів і національних меншин. Ми закликаємо народних депутатів ухвалити законопроект "Про мови в Україні " №5556 у першому читанні за основу", - йдеться в листі.

Також наголошується, що прийняття закону "сприятиме консолідації суспільства, формуванню і захисту національного мовно-інформаційного простору, посиленню національної безпеки і суверенітету України".

Документ підписали 149 діячів науки, культури і громадянського суспільства, у тому числі Іван Дзюба, Роман Балаян, Євген Бистрицький, Іван Вакарчук, Володимир Горбулін, Володимир Даниленко, Іван Драч, Сергій Жадан, Микола Жулинський, Михайло Іллєнко, Станіслав Кульчицький, Андрій Курков, Левко Лук'яненко, Іван Малкович, Іван Марчук, Тарас Петриненко, Ада Роговцева, Михайло Слабошпицький, Анатолій Солов'яненко, Ольга та Наталя Сумські, Микола Тронько, Степан Хмара, Володимир Яворівський та інші.

Пізніше стало відомо, що у листі відомих громадських діячів на підтримку законопроекту від БПП про мови виявили кількох людей, які вже померли, або кажуть, що нічого не підписували.

Як повідомлялося, 4 жовтня Верховна Рада розгляне чотири законопроекти про мови в Україні.

Перший проект закону про мови (№5556) зареєстрований в грудні 2016 року. Його авторами виступили народні депутати Ярослав Лесюк (фракція "Блоку Петра Порошенка"), Ігор Васюник ("Народний фронт") та інші парламентарії з фракцій коаліції.

Через місяць у парламенті з'явилося ще два законопроекти.

Один із них – №5669 про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні авторства позафракційного нардепа Михайла Головка, члена комітету з питань культури і духовності Марії Матіос і групи народних депутатів, серед яких глава комітету з питань культури Микола Княжицький.

Інший законопроект – про державну мову (№5670) – зареєструвала група парламентаріїв на чолі з Іриною Подоляк (велика частина цих депутатів входить до фракції "Самопоміч").

У червні 2017 року Верховній Раді з'явився проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№5670-д). Цей документ підготували з ініціативи комітету з питань культури, який запропонував об'єднати положення трьох раніше поданих законопроектів в одному документі.

Усі зареєстровані в парламенті документи були внесені до того, як Конституційний суд скасував закон про основи державної мовної політики "Колесніченка-Ківалова", прийнятий 2012 року. Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування