"Верховний суд" окупованого Криму "пом'якшив" вирок Балуху

Середа, 3 жовтня 2018, 17:10

Так званий "Верховний суд" окупованого Криму пом'якшив на місяць вирок українському активісту Володимиру Балуху, якому раніше присудили 5 років колонії і 10 тисяч рублів штрафу за нібито зберігання зброї.

Про це повідомляє російський "Інтерфакс".

Відзначається, що остаточний вирок: 4 роки і 11 місяців колонії.

Штраф залишили без змін.

Повідомляється, що Балух брав участь на засіданні через відеозв'язок, оскільки "відмовився виходити з камери".

Раніше український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до віце-президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жилю Карбоньеру терміново сприяти візиту лікарів до українського політв'язня Володимира Балуха через погіршення його стану після побиття в сімферопольському СІЗО.

14 вересня ввечері заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що в сімферопольському СІЗО українського політв'язня Володимира Балуха "вивели з камери, сильно побили і погрожують позбутися".

Пізніше Чийгоз розповів, що після побиття у Балуха сильно болить голова й печінка.

Адвоката Балуха і громадського захисника архієпископа Кримської єпархії УПЦ КП Климента, які приїхали після інформації про побиття їхнього підзахисного, до українця не пустили.

17 вересня Климент таки відвідав українського політв'язня Балуха у сімферопольському СІЗО і розповів, що той дуже зле почувається: скаржиться на сильний біль у серці, однак продовжує голодування в заявленому режимі.

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що український політв'язень Володимир Балух "сам порушує порядок" у СІЗО.

Ув'язнений окупантами в анексованому  Криму український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти незаконного вироку у сфабрикованій проти нього кримінальній справі.

5 липня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд засудив його до 5 років колонії загального режиму і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів за сукупністю двох кримінальних справ.

Російське слідство звинувачувало Балуха в зберіганні зброї. Сам він каже, що зазнав репресій через проукраїнську позицію, зокрема ‒ через прапор України, який був на подвір'ї його будинку.

Українська правда


powered by lun.ua